LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   ATSINAUJINUSIUOSE RŪMUOSE KLUBO "OGINSKIŲ DVARO BIČIULIAI" SUSIRINKIMAS

ATSINAUJINUSIUOSE RŪMUOSE KLUBO "OGINSKIŲ DVARO BIČIULIAI" SUSIRINKIMAS

Netruko prabėgti treji metai, kai Plungės Oginskių dvaro sodybos rūmai buvo uždaryti interjero restauracijos darbams, ir štai likus mėnesiui iki oficialaus rūmų atidarymo gegužės šešioliktąją, jų apžiūrėti buvo pakviesti ir Oginskių dvaro bičiulių klubo nariai, kurie balandžio 17 d. čia surengė ataskaitinį susirinkimą.

 „Va, čia tai bent! Dabar Plungė turės tikrus rūmus!“, – neslėpė susižavėjimo bičiuliai, vos pravėrę medžio raižiniais inkrustuotas duris, atsargiai žengdami mozaikinėmis grindimis bei nauju ornamentuotu parketu. Karališkos prabangos efektą sukūrė ir mediniai laiptai, sukantys į antrą rūmų aukštą su meniškai išrantytais turėklais ant baliustradų, ir bareljefu puoštas balkonas didžiojoje salėje bei įspūdingas itališkas sietynas. Iš paveikslų žvelgiantys Oginskių šeimos nariai tarsi nebyliai liudijo apie kunigaikščių laikus, sugrįžusius iš praeities.

„Stengėmės kuo panašiau atkurti buvusių rūmų interjerą, nors tai buvo nelengva, nes rūmai buvo sudegę, o nuotraukų ir kitokių praeities liudininkų išlikę nedaug, - pasakojo Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas, pajuokavęs, jog vos prieš porą dienų statybininkų apdarą pakeitęs į kostiumą.

Anot vadovo, vėl bus rengiami nauji projektai, siekiant išpuoselėti visą Oginskių dvaro paveldą, kad būtų galima Oginskių dvaro sodyboje sukurti tikrą kultūros ir turizmo centrą.

Prie šios veiklos prisidėti pagal savo galimybes yra pasirengęs ir Oginskių dvaro bičiulių klubas, kuris, devynerius metus nuo įsikūrimo pradžios vadovaujant Danutei Monikai Baltutienei, daug padarė, kad apskritai būtų išsaugota Oginskių dvaro sodyba – neišardyta, neišdalinta ir neprivatizuota.

„Paskutinieji ketveri metai buvo galbūt ne tokie reikšmingi ir kovingi dėl įvairių priežasčių, – pristatydama klubo veiklos ataskaitą, kalbėjo pirmininkė Milda Muralienė. – Mano tikslas buvo išsaugoti klubą, išsaugoti nuostabių žmonių, Plungės šviesuomenės kolektyvą. Jau vien tas daug pasako, kad net penki klubo nariai – Plungės miesto garbės piliečiai: Eleonora Ravickienė, Juozas Bagdonas, Jakovas Bunka, Ula Amsler, Danutė Monika Baltutienė.“

 Nuo praėjusio ataskaitinio susirinkimo 2013 metų lapkričio 17-ąją iki šiandien vyko nemažai gražių susitikimų: bičiulių viešnagė į Vokietiją Ulos ir Peter Amsler kvietimu; susitikimas su klubo rėmėju, dabar europarlamentaru Antanu Guoga; bičiulės Felicijos Daukšienės kvietimu apsilankyta naujose darbo patalpose sėkmingai veikiančioje įmonėje „Linomeda“; ekskursija į Rietavo dvarą, pasitinkant Mykolo Kleopo Oginskio 250-ąsias gimimo metines; dalyvavimas renginyje Bukantėje Žemaitės 169-ojo gimtadienio paminėjime; taip pat buvo pasveikintas 91 gimtadienio sulaukęs bičiulis Jakovas Bunka, vėliau, sunkiai sergantis, aplankytas ir ligoninėje; praktinė sveikatingumo išvyka pas klubo bičiulę žolininkę Janiną Danielienę į Vieštovėnus; viešnagė pas Garbės prezidentę Danutę Moniką Baltutienę Smilgių kaime, prieš palydint į tolimąją Australiją; vakarojimas su Ula ir Peter Amsler Plungėje. Metų palydos surengtos žiūrint Klaipėdos muzikiniame teatre „Traviatą“. Šiais metais kovo mėnesį surengta tradicinė paukštelių maitinimo šventė. Daug renginių vyko pagal projektą „Oginskio dvaro bičiuliai – už sveikos gyvensenos idėją“, kurią parašė bičiulė Virginija Liutikaitė Plungės savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programai.

Klubo pirmininkė Milda Muralienė pasidžiaugė ir pasveikino bičiulius su jų pasiekimais visuomeninėje veikloje: Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja istorijos mokslų daktarė Jolanta Skurdauskienė 2013 metais parengė knygą „Plungė ir jos apylinkės“, o šiemet tapo Plungės savivaldybės tarybos nare; Zita Paulauskaitė 2014 metais buvo išrinkta Tolerantiškiausiu Plungės krašto žmogumi; fotomenininkei Kristinai Paulauskaitei Miesto šventės metu Gatvės meno parodoje „Fotoalėja 2014” įteikta tradicinė klubo premija, o vos prieš kelias dienas, kovo 30-ąją Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė Panevėžyje K.Paulauskaitei įteikė G.Petkevičaitės- Bitės medalį „Tarnaukite Lietuvai“.

 Ataskaitinio susirinkimo metu klubo pirmininkei Mildai Muralienei pageidaujant, įvyko klubo vadovo rinkimai. Savo balsus klubo nariai vieningai atidavė už Romos Žilinskienės kandidatūrą, kuri ir tapo Oginskių dvaro bičiulių klubo pirmininke.

Naujuose rūmuose – nauji bičiulių darbai. Muziejui tikrai bus reikalinga pagalba, rengiant iškilmingą Oginskio dvaro rūmų po restauracijos atidarymą, kuriame žada dalyvauti žymūs ir garbingi svečiai, laukiama atvykstant ir Lietuvos Vyriausybės Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus. Šiais metais vyks ir Plungės Garbės pilietės, mokytojos ir žymios kraštotyrininkės Eleonoros Ravickienės 100-ųjų gimimo metinių paminėjimas, Tarptautinis Oginskio festivalis bei kiti Žemaičių dailės muziejaus organizuojami renginiai.

 

Klubo „Oginskių dvaro bičiuliai“ informacija

atgal