LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   BUKANTĖJE – SIAUTULINGAS ŽIEMOS IŠVARYMAS

BUKANTĖJE – SIAUTULINGAS ŽIEMOS IŠVARYMAS2014 m. kovo 4 d.  maži ir suaugusieji  rinkosi į Žemaitės memorialinį muziejų Bukantėje išvyti iš kiemo visiems įkyrėjusios žiemos. Siautulingoje  Užgavėnių šventėje skambėjo dainos, kone lingavo žemė nuo šokių,  nė vienas neliko neparagavęs riebių  blynų ar šiupinynės su kiaulės uodega, o kur dar persirengėlių krėsti šposai...

Kaip ir dera, įvairius ubagus, čigones, daktarus su liekarstvom nuo visų ligų, velnius ir daugelį kitų, atvykusių išvaryti žiemą, pirmiausia pasveikino  šeimininkė – Žemaitės memorialinio muziejaus  vedėja Aušra Petrošienė, palinkėjusi ne tik kuo greičiau sulaukti pavasario, bet ir kuo geriausių metų. Jai antrino nelabuoju tądien tapęs Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas, taip pat linkėjęs šeimoms santarvės, derlingų metų bei šviesaus pavasario.

O kad visi šie gražūs žodžiai išsipildytų, visiems sveteliams teko pamiklinti kojas, padūkti. Persirengėliai į savo būrį įtraukė ir iš pradžių nedrąsiai linksmybes stebėjusius gyventojus. Nuo suaugusiųjų neatsiliko Šateikių pagrindinės mokyklos auklėtiniai,  pamokę liaudiškų šokių. O kad nepritrūktų stiprybės, buvo vaišinami riebiais blynais bei šiupinyne su kiaulės uodega.

Beje, į šias Užgavėnes nepasididžiavo atvykti ir Šateikių seniūnas Gražvydas Paulius bei parapijos klebonas Gediminas Norvilas.

O kokia šventė be Morės deginimo? Raganoms, kipšams, čigonėms ir kitoms ličynoms besidžiaugiant liepsnojančia More, žiema  neatsigręždama pabėgo, o kartu su ja išvarytas ir blogis...

Žemaitės memorialinio muziejaus vedėja A. Petrošienė tikisi, kad Užgavėnės Bukantėje taps tradiciniu, kaimo bendruomenę ir kitus žemaičius pasilinksminti sutraukiančiu renginiu.

Žemaičių dailės muziejaus informacija


atgal