LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   EKSPERIMENTINIS TEATRAS „SOMNIUM"

EKSPERIMENTINIS TEATRAS „SOMNIUM"

Muziejų naktis Oginskio rūmuose


Muziejaus nakties proga š.m. gegužės 18 d. Všį "Kūrybinės laboratorijos" Kunigaikščio Mykolo O-ginskio rūmuose pristatys naują projektą Plungės mieste - eksperimentinį teatrą "Somnium".
"Stimulą šiam projektui davė Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas, kuris prikė-lė seniai kultyvuotą idėją" - pasakoja Valentinas Charitonovas.
"Somnium" - Lietuvoje dar nematytos, naujos koncepcijos teatras, netelpantis į jokius rėmus. Tai teat-ras, kuris nuolat kinta, nesikartoja ir neprisiriša prie erdvių ar aktorių.
Gegužės 18 dieną įvyksiantis pirmasis teatro aktas "Intro" - tai meno ir pramogos, garso ir šviesos, kūno ir erdvės santykių, grožio ir estetikos sintezė. Spektakliu to nepavadinsi. Tai yra vientisas meni-nis aktas, sapnas, arba dar kitaip - Somnium.
V. Charitonovas džiaugiasi, kad pirmajam teatro aktui pavyko apjungti kūrybingus ir talentingus kūrėjus iš Plungės ir didžiųjų Lietuvos miestų.

"Plungės miestas, kaip esu minėjęs ne kartą, yra turtingas talentingais ir kūrybingais žmonėmis, Labai džiaugiuosi, kad prie šio projekto prisijungė Ernestas Pocius, kuris yra nuostabus šviesų dizaineris, bei Monika Vasiliauskaitė - talentinga ir išskirtinė kostiumo dizainerė, kuri šiuo metu baigia studijas Vil-niaus dailės akademijoje. Internete išvydęs jos darbus iš karto jai parašiau su pasiūlymu bendradar-biauti, nes jos darbai puikiai atspindi "Somnium" idėją. Neabejingi "Somnium" projektui liko ir interje-ro dekoratoriai "Baliomagija" - pasakoja idėjos autorius.

Pirmojo meninio akto atlikėjai - profesionalūs aktoriai ir šokėjai.
Idėją labai palaikė ir su džiaugsmu prisijungė Klaipėdos "Taško" teatro aktoriai: Roberta Linkutė, Ve-ronika Tarasevičiūtė ir Kotryna Šileikaitė, taip pat Klaipėdos dramos teatro aktorė Kamilė Andruškaitė ir LMTA šokio meno studentė Emilija Kinčiūtė. Entuziastingai idėją sutiko ir Kristina Švenčionytė, kurią galite išvysti "Apeirono", Oskaro Koršunovo bei Klaipėdos jaunimo teatrų spektakliuose. Akto metu plungiškiai taip pat išvys savo kraštietę Gabrielę Raudytę, kuri ne tik šoka Anželikos Cholinos šokio teatre, bet ir įsteigė pirmąją holistinio ugdymo metodais paremtą šokio mokyklą "way of move". Žinoma, negalima nepaminėti ir Domo Šiaulyčio - unikalaus rankų šešėlių teatro "Budrugana" akto-riaus.

Eksperimentinio teatro "Somnium" projektą "Intro" galėsite išvysti gegužės 18 dieną 21.00 val. Kuni-gaikščio Mykolo Oginskio rūmų centriniuose rūmuose. Pasirodymą kraštiečiams dovanoja Žemaičių dailės muziejus ir VšĮ "Kūrybinės laboratorijos".

Plungės kultūros centro renginių režisierius, kreatyvinės grupės „Miražas“ vadovas Valentinas Charitonovas pasakojo, kad visai netrukus, gegužės 18 dieną, Muziejaus nakties proga VšĮ „Kūrybinės laboratorijos“ kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose pristatys visiškai naują projektą Plungės mieste -- eksperimentinį teatrą „Somnium“.
Kultūros centro renginių režisierius pabrėžė, kad stimulą šiam projektui įgyvendinti davė Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas, kuris prikėlė naujam gyvenimui seniai puoselėtą idėją.
Pasak V. Charitonovo, eksperimentinis teatras „Somnium“ -- Lietuvoje dar nematytos, naujos koncepcijos teatras, netelpantis į jokius rėmus. Tai teatras, kuris nuolat kinta, nesikartoja ir neprisiriša prie erdvių ar aktorių.
Kaip pasakojo Kultūros centro renginių režisierius ir grupės „Miražas“ vadovas, gegužės 18 dieną įvyksiantis pirmasis teatro aktas „Intro“-- tai meno ir pramogos, garso ir šviesos, kūno ir erdvės santykių, grožio ir estetikos sintezė. Spektakliu to nepavadinsi. Tai yra vientisas meninis aktas, sapnas, arba dar kitaip -- Somnium.
Šios įdomios idėjos autorius V. Charitonovas džiaugėsi, kad pirmajam teatro aktui pavyko apjungti kūrybingus ir talentingus kūrėjus iš Plungės ir didžiųjų Lietuvos miestų.
„Plungės miestas, kaip esu minėjęs ne kartą, yra turtingas talentingais ir kūrybingais žmonėmis. Labai džiaugiuosi, kad prie šio projekto prisidėjo Ernestas Pocius, kuris yra nuostabus šviesų dizaineris, bei Monika Vasiliauskaitė -- talentinga ir išskirtinė kostiumo dizainerė, kuri šiuo metu baigia studijas Vilniaus dailės akademijoje. Internete išvydęs jos darbus, iš karto jai parašiau ir pasiūliau bendradarbiauti, nes jos darbai puikiai atspindi „Somnium“ idėją. Neabejingi šiam projektui liko ir interjero dekoratoriai „Baliomagija“, -- talentingais ir kūrybingais plungiškiais, padėsiančiais įgyvendinti muziejaus nakties idėją, džiaugėsi V. Charitonovas.
Be to, idėjos autorius pasakojo, kad pirmojo meninio akto atlikėjai -- profesionalūs aktoriai ir šokėjai.
„Idėją labai palaikė ir su džiaugsmu prisidėjo Klaipėdos teatro „Taškas“ aktoriai Roberta Linkutė, Veronika Tarasevičiūtė ir Kotryna Šileikaitė, taip pat Klaipėdos dramos teatro aktorė Kamilė Andruškaitė ir LMTA šokio meno studentė Emilija Kinčiūtė. Entuziastingai idėją sutiko ir Kristina Švenčionytė, kurią dažnai galite išvysti „Apeirono“, Oskaro Koršunovo bei Klaipėdos jaunimo teatrų spektakliuose. Akto metu plungiškiai taip pat išvys savo kraštietę Gabrielę Raudytę, kuri ne tik šoka Anželikos Cholinos šokio teatre, bet ir įsteigė pirmąją holistinio ugdymo metodais paremtą šokio mokyklą „way of move“. Žinoma, negalima nepaminėti ir Domo Šiaulyčio -- unikalaus rankų šešėlių teatro „Budrugana“ aktoriaus“, -- profesionalius aktorius ir šokėjus pristatė V. Charitonovas.
Jis taip pat pridūrė, kad eksperimentinio teatro „Somnium“ projektą „Intro“ plungiškiai ir miesto svečiai galės išvysti gegužės 18 dieną 21 valandą Plungės Mykolo Oginskio rūmų centriniuose rūmuose. Šį pasirodymą kraštiečiams dovanos Žemaičių dailės muziejus ir VšĮ „Kūrybinės laboratorijos“.

Edita Lukienė, laikraštis "Plungės žinios"

atgal