LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   FESTIVALIO RENGINYS- ŽIRGŲ KONKŪRO VARŽYBOS

FESTIVALIO RENGINYS- ŽIRGŲ KONKŪRO VARŽYBOS

Sveikinimo žodį sakė Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas, palinkėjo raiteliams sėkmės, kartu pasidžiaugė, jog kasmet didėjantis dalyvių skaičius parodo, kad žirgų sportas Lietuvoje populiarėja.

Seimo narys Jurgis Razma pastebėjo, jog, nepaisant įsibėgėjusio bulviakasio ir grybavimo sezono, žmonės rado laiko šioms varžyboms – tai rodo artimą žmogaus ir žirgo santykį.

Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis akcentavo, jog žirgas ir lietuvis, žirgas ir žemaitis – neatsiejama: juk ir mūsų herbe pavaizduotas šarvuotas raitelis su pakeltu kalaviju ir skydu – Vytis – vienas seniausių herbų Europoje.

Viena iš pagrindinių konkūro organizatorių žirgų jojimo sporto klubo „Rafaella“ savininkė Genutė Šakienė dėkojo visiems, prisidėjusiems prie organizacinio darbo, ir neslėpdama jaudulio palinkėjo raiteliams gero starto, o po varžybų dalyvius tradiciškai pakvietė prie cepelinų stalo.

Šiemet raiteliai varžėsi keturiose įskaitose.

Jaunojo raitelio taurę (kliūčių aukštis iki 1,10 cm) laimėjo Jonas Bacevičius su žirgu Faktoriumi iš Pagėgių (UAB Lietuvos žirgynas), antroji vieta skirta Justinui Staniui su žirgu Sanremo iš Palangos žirgyno „Zigmo žirgai“, trečioji – Lietuvos žirginio sporto federacijos trenerio Viktoro Urbono anūkui Justui Gabaliui su žirgu Canto iš Priekulės.
Jaunojo žirgo taurė atiteko Raimondai Samušytei su žirgu Libretu iš Pagėgių (UAB Lietuvos žirgynas), antroji vieta – Kristupui Petraičiui su žirgu Lordano-Miro iš Joniškio žirgyno „Audruvis “ trečioji – taip pat Kristupui Petraičiui  su žirgu Loreal.
Antrajame konkūre raiteliai varžėsi dėl Seimo nario Jurgio Razmos įsteigtos taurės. (kliūčių aukštis iki 1,20 m) Ši taurė atiteko plungiškei Rūtai Šeduikytei su žirgu Haku iš Palangos žirgyno „Zigmo žirgai“, antrąją vietą laimėjo Gintarė Malinauskaitė su nuosavu žirgu Cashmir iš Vilniaus (įdomu tai, kad mergina pati iš pat Vilniaus atvairavo didžiulę specialią mašiną, kurioje telpa 8 žirgai), trečiąją – Jonas Bacevičius su žirgu Faktoriumi.


Trečiajame konkūre (kliūčių aukštis – 1,3 m) raiteliai susigrūmė dėl Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurės. Po persirungimo (1,35 m aukštis), kuriame be klaidų užduotis įveikė 8 dalyviai, paaiškėjo, kad trečiąją vietą laimėjo Irmantas Grikienis iš Kauno su žirgu Glamour Forever, antrają – taip pat Irmantas Grikienis su žirgu Perla, o festivalio prizas ir taurė iškeliavo į Vilnių – ją laimėjo Aleksejus Timofejevas su žirgu belgišku Goeje Vrijdag vardu. Žirgų konkūro varžybos baigėsi,įtampa atslūgo. Teisėjų kolegija: nacionalinės kategorijos maršrutų dizaineris Ladas Katinas, Lina Šarkienė ir varžybų vyriausia teisėja bei komentatorė Daiva Leonavičiūtė paragino konkūro varžybų nugalėtojus švęsti pergalę, laikantis tradicijų -  šampanu vaišintis iš nugalėtojo taurės.

Graži ir saulėta diena nudžiugino gražiausios skrybelaitės konkurso dalyvius. Plungės „Ryto“ ir „Babrungo“ pagrindinių mokyklų mokiniai skrybelaites puošė konkūro metu, tiesiog žiūrovų akyse, kad panelės ir damos galėtų pasimokyti, kaip išradingai, neįdedant daug sąnaudų, originaliai pasipuošti. Mergaitėms  padėjo mados studijos „Ažūrė“ vadovė Irena Platakienė ir dekoratyvinės tekstilės būrelio  vadovė Adilija Kudzevičienė bei mokytoja Jolanta Skersienė. Prizai atiteko Gretai Vaičiūtei, Simonai Akavickytei, Robertai Petrikaitei, Ugnei Ambraškaitei. Plungės verslo ir technologijų mokyklos moksleiviams talkino vadovai Daumantė Kontautaitė-Mišeikė ir Egidijus Vaškelevičius. Nugalėtojais tapo visa komanda: Laura Gierantaitė, Rūta Gedgaudaitė, Indrė Stonytė, Rasa Kučkaitė, Simona Jurkšaitė, Zenonas Varapnickas.

Vaikai buvo kviečiami pasijodinėti poniu, pasivažinėti senovine žirgais kinkyta karieta.


Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems varžybų rėmėjams: UAB „Medinčius“, notarei Ginai Drackienei, UAB „Kertmedis“, UAB „Žalmedis“,UAB „Plungės kooperatinė prekyba“, UAB „Plungės duona“, Sveikatos ir grožio klinikai „Medėja“, UAB „Žalmedis“, UAB „Reimeda“.

Danutė Einikienė

 Nuotraukos Danutės Einikienės

atgal