LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   FOTOGRAFIJŲ PARODA „LIETUVIŲ ŠVEICARIJA“

FOTOGRAFIJŲ PARODA „LIETUVIŲ ŠVEICARIJA“

Šveicarijos lietuvių bendruomenės kilnojamoji fotografijų paroda „LIETUVIŲ ŠVEICARIJA“

Šveicarijos lietuvių bendruomenės (ŠLB) kilnojamoji fotografijų paroda „Lietuvių Šveicarija“ skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Savo kelionę po Lietuvą pradėjusi 2016 m. liepos 17 d., minint Pasaulio lietuvių vienybės dieną, paroda po Lietuvos miestų ir miestelių kultūros centrus, švietimo ir mokslo institucijas, muziejus ir bibliotekas keliauja per visus jubiliejų mininčius metus. Savo viešnagę Lietuvoje paroda tęsia ir 2019-aisiais, Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtais Pasaulio lietuvių metais.

Parodoje – dešimties Šveicarijos lietuvių fotografijos, kuriose įamžintas Šveicarijos lietuvių bendruomenės gyvenimas ir veikla, puoselėjant tautinį tapatumą, gimtąją kalbą ir kultūrą, taip pat – šveicariškos tradicijos ir įspūdingiausi Alpių šalies gamtovaizdžiai. Tai pasakojimas vaizdais apie mažos tautinės bendruomenės nueitą kelią nuo Antrojo pasaulinio karo pabėgėlių stovyklos susikūrimo iki šių dienų aktyvios lietuvių bendruomenės visuomeninės veiklos atspindžių.

Parodos dalyviai: Diana Brunner, Eglė Dranevičienė, Danutė Gudauskienė, Ilona Katkienė, Vilma Kinčiūtė-Kern, Rita Meyer, Feliksas Ostapenko, Rimas Sukarevičius, dr. Lijana Tagmann, Laima Jokimaitė-Tikuišienė.

Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jūratė Caspersen


Pristatyta fotografijų paroda „Lietuvių Šveicarija“
Praėjusį penktadienį, spalio 11-ąją Žemaičių dailės muziejuje pristatyta Šveicarijos lietuvių bendruomenės kilnojama fotografijų paroda „Lietuvių Šveicarija“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.
Šią parodą pristačiusi Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jūratė Caspersen įdomiai ir vaizdingai papasakojo apie šią šalį, kuri plotu mažesnė už Lietuvą, bet 8 milijonų gyventojų skaičiumi gerokai lenkia Lietuvą.
Fotografijų autorių teigimu, šioje parodoje siekia atvaizduoti Šveicarijos lietuvių gyvenimą ir veiklą, puoselėjant tautinį tapatumą, gimtąją kalbą, kultūrą ir tradicijas praeityje ir šiandien. Joje taip pat šiandieninių Alpių šalies lietuvių patirtys ir kūryba, gimusi antruosiuose namuose – Šveicarijoje.
Žemaičių dailės muziejaus inf.

atgal