LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   GIEDRĖS BULOTAITĖS-JURKŪNIENĖS AKVARELIŲ PARODA

GIEDRĖS BULOTAITĖS-JURKŪNIENĖS AKVARELIŲ PARODA

Kovo 10 d., penktadienį, 16.30 val. Žemaičių dailės muziejuje
atidaroma dailininkės Giedrės Bulotaitės-Jurkūnienės akvarelės ir
miniatiūrų paroda.

Koncertuos Vilniaus m. senosios muzikos ir šokio ansamblis „Puelli
Vilnensis“, bus pristatomos G. Bulotaitės knygelės vaikams „Gailutė“
ir „Girios minklės“.
Paroda veiks iki balandžio 16 d.

Energija ir dinamiškumu spinduliuoja dailininkės darbai. Menininkė eina grynosios klasikinės akvarelės keliu, nenaudoja kitų dažų. Visi darbai nulieti a la prima – užlietas sluoksnis vėliau nebekeičiamas. Įdomu ir tai, kad Giedrė niekada pieštuku nepiešia pasirinkto motyvo, o lieja iškarto kaip jaučia tuo metu. Tai sudėtingas procesas, reikalaujantis didelio meistriškumo. Turbūt taip gimė akvarelių skaidrumas, švari spalva. Nė viename darbe nepamatysime, pasak dailininkų, „užkankinto“ potėpio. Akvarelės nulietos ant šlapio popieriaus, todėl spalvų nutekėjimai sukuria formų minkštumo įspūdį. Vertinga akvarelininkės savybė yra ta, kad ji pasirenka tokį popieriaus lakšto formatą, kuriame puikiai gali atskleisti savo santykį su gamta. Akvarelės tarytum sudaro vieningą ciklą – jas vienija koloritas, kuris suteikia kūriniams didingumo ir kilnumo.

Romualdas Alekna


Visoje Giedrės kūrybos panoramoje savo nedidelę vietą užima miniatiūros. Tai simpatiški, maži paveikslėliai su gyvūnų ir gamtos motyvais. Tolydžio mažinant jų formatą iki 0,1x0,1 cm jie net keturis kartus pateko į Lietuvos rekordų knygą. Tai daugiau žaidimas, naudojant savo techninius įgūdžius ir gamtos pažinimą, negu meninė programa, kurią sureikšmino žurnalistai.
Turėdama tokią gausią it įvairialypę kūrybos kolekciją, dailininkė nuolat rengia įvairias savo kūrybos parodas ir yra surengusi per 130 bendrųjų ir atskirųjų kūrybos sričių parodų įvairiuose Lietuvos vietose ir svetur. Daugumai žiūrovų gidu į Giedrės vaizdų pasaulį gali pasitarnauti jos poezija – lakoniška, metaforiška, prisodrinta nuotaikų, jausmų ir būsenų kaitos. Poezija savarankiškai teikia kitokias raiškos galimybes – išvysto filosofinį požiūrį į supančią tikrovę...
Poezija nemėgsta triukšmo ir erzelio, jai rastis reikia tylos, vienumos, ramybės, gamtos prieglobsčio. Laimei, tokią oazę Giedrė turi – čia, tarp žalumos, miško kvapų ir po bitėmis dūzgiančiomis liepomis, kai šios pražysta, Giedrė gyvena savo pilnakraujį, tikrą gyvenimą.

Liudvikas Pocius

atgal