LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   HEKLA MAGNÚSDÓTTIR KONCERTAS

HEKLA MAGNÚSDÓTTIR KONCERTAS

"Pomada" ir Žemaičių dailės muziejus kviečia į neeilinį koncertą.

Į Estijoje vyksiantį "Tallin music week" festivalį važiuojanti islandų atlikėja Hekla Magnúsdóttir užsuks į... Plungę!

Atlikėjos kūryboje paslaptinga islandų tautosaka persipina su magiškais teremino garsais bei atmosferiniais minimalistinės elektronikos skambesiais. Visa muzikinė melodija klausytojo ausyse tarsi fraktalizuojasi į paslaptingo ir didingo grožio Islandijos gamtos garsovaizdžius.

Beje, tereminas yra vienas keisčiausių muzikos instrumentų pasaulyje. Jį sudaro dvi metalinės antenos, sukuriančios elekromagnetinius laukus, ir du radijo dažnio generatoriai. Muzika yra atliekama pirštų judesiais ir skamba taip unikaliai, kad nė vieno nepaliks abejingo.

Išankstinius bilietus galite įsigyti Žemaičių dailės muziejuje ir renginio dieną.
Bilieto kaina - 7 eur.

Hekla Magnúsdóttir koncertas

Vakar Žemaičių dailės muziejus paniro į kiek netradicinių ir nežemiškų garsų bei šviesos misteriją. Svečiavosi islandų atlikėja Hekla Magnúsdóttir, kuri grojo tereminu – seniausiu elektroninės muzikos instrumentu. Nesuklysite manydami, kad nuo jo prasidėjo elektroninės muzikos karštligė. 1919 metais šį instrumentą sukūrė rusų išradėjas Leonas Tereminas. Tai buvo pirmasis instrumentas, kuriuo galima groti net neprisilietus. Atlikėjos kūryboje paslaptinga islandų tautosaka persipina su magiškais teremino garsais bei atmosferiniais minimalistinės elektronikos skambesiais. Visa muzikinė melodija klausytojo ausyse tarsi fraktalizuojasi į paslaptingo ir didingo grožio Islandijos gamtos garsovaizdžius.


atgal