LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   IRMINOS RIMEIKYTĖS-DŪDĖNIENĖS AKVARELĖS IR KERAMIKOS PARODA

IRMINOS RIMEIKYTĖS-DŪDĖNIENĖS AKVARELĖS IR KERAMIKOS PARODA

Pristatyta paroda „Babrungo brydėmis“
Praėjusį penktadienį Žemaičių dailės muziejuje atidaryta iš Plungės kilusios menininkės Irminos Rimeikytės-Dudėnienės akvarelės ir keramikos paroda „Babrungo brydėmis“.
Irmina, pristatydama savo darbus, džiaugėsi, jog savo sukurtas akvareles bei keramikos darbus pagaliau turi galimybę pristatyti ir savo gimtajame Plungės mieste, gražioje erdvėje – kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose. Autorės teigimu, ši paroda – tarsi stabtelėjimas, atsigręžimas atgal į primirštus svarbius dalykus, į brangius ir giliai kertelėse saugotus prisiminimus, atradimus ir pastebėjimus iš vaikystės, kuri prabėgo pababrungio pakrantėse...
Menininkę šia proga pasveikino didžiulis artimų giminaičių ir bičiulių būrys.
Paroda veiks iki rugpjūčio 19 d.
Kviečiame apsilankyti!
„Žemaičių dailės muziejaus“ inf.

...„Gavusi kvietimą į parodą, draugė manęs paklausė: ką reiškia tas žodis brydė? Sakau - tai pėdsakas, kuris lieka brendant… Per pievą, per vandenį, per gyvenimą. Vis dažniau pradedu dairytis atgal ir atrasti tas žymes.
Ši paroda tai tarytum stabtelėjimas ir atsigręžimas atgal. Į primirštus svarbius dalykus, į brangius ir giliai kertelėse saugotus prisiminimus, atradimus ir pastebėjimus iš vaikystės, kuri prabėgo pababrungio pakrantėse. “...

- - -

Irmina gimė 1960 metais Plungėje, ir ten praleido ankstyvuosius gyvenimo metus. Būdama dešimties metų išvyko į Vilnių mokytis M.K.Čiurlionio menų mokykloje. Vėliau studijavo keramikos specialybę Vilniaus Dailės Institute, tapo Lietuvos Dailininkų sąjungos nare. Gyvena ir dirba Vilniuje, dalyvauja parodose su keramikos ir akvarelės kūriniais, iliustruoja knygas vaikams bei dėsto Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje.

atgal