LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   KALININGRADO FILHARMONIJOS KAMERINIO ORKESTRO KONCERTAS

KALININGRADO FILHARMONIJOS KAMERINIO ORKESTRO KONCERTAS

Festivalio svečiai – Kaliningrado filharmonijos kamerinis orkestras

Plačioje XII Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio programoje išskirtinis muzikos mėgėjų dėmesys skiriamas ne kartą festivalio scenoje pasirodžiusiems svečiams iš Rusijos – Kaliningrado filharmonijos kameriniam orkestrui, kuriam vadovauja Rusijos Federacijos nusipelnęs artistas, smuikininkas, kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas Aleksandras Andrejevas.
Festivalis siekia ne tik pristatyti įvairių šalių meną, bet ir jo pagalba naikinti ribas, sienas tarp skirtingų kultūrų. Koncertas, kuris vyks šį šeštadienį (rugsėjo 9 d. 17 val.), – kaimyninių valstybių menininkų tarpusavio supratimo ir kūrybinio bendradarbiavimo pavyzdys: kartu su Kaliningrado kameriniu orkestru groja Mstislavo Rostropovičiaus fondo stipendijos laureatas, Lietuvos jaunasis virtuozas obojininkas Pijus Paškevičius.
Per daugelį kūrybinės veiklos metų Kaliningrado filharmonijos kamerinis orkestras tapo ne tik svarbia ir ryškiai matoma Kaliningrado srities kultūrinio gyvenimo dalimi, bet ir muzikos ambasadoriumi įvairiuose tarptautiniuose klasikinės muzikos forumuose. Tai nuolatinis tarptautinio festivalio Klaipėdoje „Rusų muzika Baltijoje“ dalyvis. Pernai šiame muzikos festivalyje, skirtame Klaipėdos 760-mečiui, kartu su klasikinės muzikos ir džiazo pianistu, Gustavo Malerio Europos premijos laureatu D. Krameriu šiam jubiliejui parengta programa tapo festivalio kertine ašimi, sulaukusia didelio žiniasklaidos ir muzikos gerbėjų dėmesio.
Neišdildomą įspūdį kamerinis orkestras prieš keletą metų paliko ir Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio publikai, kai kartu su smuiko virtuozu Vilhelmu Čepinskiu užbūrė ją tobula smuiko kalba.
Šį kartą į sceną kartu su kameriniu orkestru žengs jaunasis obojininkas Pijus Paškevičius, kuriam susižavėjimo šūksnių negailėjo šveicarų prestižinio klasikinės muzikos festivalio „Next Generation“ klausytojai. Keturiolikmetis kaunietis buvo pastebėtas ir šios muzikos kritikų – portale „Pizzicato“ obojininko grojimas apibūdinamas kaip virtuoziškas ir nepriekaištingas. Vertinimus išsakė pats tarptautinių klasikinės muzikos apdovanojimų prezidentas Remy Franckas.
Šeštadienį skambės didžiųjų pasaulio muzikų G. Rossini, B. Britten, J. S. Bach, D. Šostakovičiaus, W. A. Mozart kūriniai.
Festivalio koncertų vedėjas – muzikologas, muzikos švietėjas doc. Viktoras Gerulaitis. Visi festivalio renginiai nemokami.


Danutė Einikienė
Žemaičių dailės muziejaus vyr. fondų saugotoja

atgal