LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   KAZIO STRIAUPOS UŽGAVĖNIŲ KAUKIŲ PARODA

KAZIO STRIAUPOS UŽGAVĖNIŲ KAUKIŲ PARODA

Žemaitės memorialiniame muziejuje-Bukantės dvarelyje eksponuojama Kazio Striaupos Užgavėnių kaukių paroda.
Veiks iki kovo 1 d.

Kazys Striaupa gimė 1932 metų kovo 1 dieną Plungės rajono Kūbakių kaime, kurį supa vaizdingos Žemaičių Kalvarijos apylinkės. Kaip ir visiems to meto vaikams, Kaziui teko paragauti piemens duonos: vasarą ganė tėvų gyvulius, o žiemą ėjo į mokyklą.
1960 metais K. Striaupa sukūrė šeimą, 1965 metais su šeima persikėlė į Dovainius. Dirbo kolūkyje vairuotoju, vežiojo krovinius, taip pat mokinius į Platelių vidurinę mokyklą. Potraukį menui Kazys pajuto gana vėlai, tik sulaukęs pensinio amžiaus. Paklaustas apie kūrybinio kelio pradžią, tautodailininkas nedaugžodžiaudamas atsakė: „Drožinėti pradėjau tik išėjęs į pensiją, drožinėju nuo nieko nenusižiūrėjęs, kaip šauna į galvą“.
Paprastą savo darbų išskirtinumo paslaptį atskleidė net du kartus parodos-konkurso „Aukso vainikas“ laureatu tapęs tautodailininkas, kurio gausioje darbų kolekcijoje didelę dalį sudaro šventųjų skulptūros. Dovainiškis tituluojamas talentingiausiu Žemaitijos dievdirbiu.
K. Striaupa taip pat yra išdrožęs ne vieną Užgavėnių kaukę, kurios kasmet puošia rengiamas Užgavėnių parodas. Tautodailininko kūriniai eksponuojami ne tik Plungėje, bet ir Telšiuose, Mažeikiuose, Kretingoje, Vilniuje, Islandijoje, Vokietijoje. Meistro darbų yra įsigijęs ir Lietuvos nacionalinis muziejus.
Pasak tautodailininko Leonardo Černiausko, „Kazio Striaupos darbai yra nenusaldinti, nenugludinti, turi mintį, idėją. Matyti, kad žmogus dirba iš dūšios. Per save parodo gyvenimą, yra tikras liaudies menininkas su savo primityvizmu, net profesionalas kitas taip nepadarytų“.
K. Striaupa šiandien gali didžiuotis gausiu kūrybos lobynu, ant namų sienų nebetelpančiais padėkų raštais, bylojančiais, jog dovainiškio darbai yra pastebimi ir vertinami.
Žemaitės memorialiniame muziejuje-Bukantės dvarelyje K. Striaupos Užgavėnių kaukių paroda veiks iki kovo 1 d.

atgal