LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   KONCERTAS „AKORDEONO TILTAI“

KONCERTAS „AKORDEONO TILTAI“

Lapkričio 12 d., šeštadienį, 14 val. Žemaičių dailės muziejuje
Lietuvos akordeonistų asociacijos Jaunimo sekcijos koncertas
„Akordeono tiltai“. Dalyvaus geriausi akordeonistai: LMTA Akordeono
katedros studentai, Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos
moksleiviai, Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos moksleiviai, Šiaulių
S. Sondeckio menų gimnazijos moksleiviai, Mažeikių Vytauto Klovos
muzikos mokyklos ir Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos
moksleiviai.


Renginys nemokamas.
Maloniai kviečiame.

Į PLUNGĘ BUS NUTIESTI „AKORDEONO TILTAI“

Jaunieji Lietuvos akordeonistai kviečia į respublikinio
projekto koncertą „AKORDEONO TILTAI“ Plungėje!

Respublikinis
jaunų akordeonistų projektas
„NAUJI VĖJAI“


Apie organizaciją ir veiklą

Lietuvos akordeonistų asociacija - vienintelė respublikinė organizacija, vienijanti akordeonistus profesionalus net 30 metų! Asociacija puoselėja akordeono meną Lietuvoje, bendradarbiauja su viso pasaulio akordeono organizacijomis, rengia aukšto meninio lygio festivalius, seminarus, meistriškumo kursus, konferencijas ir kitus įvairios tematikos renginius. Be to, organizacija kruopščiai rūpinasi akordeono integracija į klasikinės bei moderniosios muzikos barus, pristatydama jį kartu su pripažintais ir savo identitetą turinčiais instrumentais.
Nuo 2009 metų, įsteigus LAA jaunimo sekciją, suaktyvėjo jaunų akordeonistų veikla. Pasak LAA prezidento Raimondo Sviackevičiaus, savo veiklą su akordeonu siejantis Lietuvos jaunimas turi dideles galimybes, savo talentais jie gali sėkmingai tęsti šios organizacijos darbą ne tik dalyvaudami veikloje kaip atlikėjai ar pedagogai, bet ir pasireikšti kaip organizatoriai. LAA jaunimo sekcija buvo įsteigta siekiant jaunam, nepatyrusiam akordeonistui padėti atrasti teisingą kelią, nukreipti, supažindinti jį su akordeono naujovėmis, padėti užmegzti naujas pažintis. Vienu iš svarbiausių tikslų yra glaudus visos Lietuvos jaunos kartos akordeonistų bendradarbiavimas, kuris be abejonės turi didelės naudos akordeono meno vystymuisi šalyje. 2013 metų vasarą Lietuvos akordeonistų asociacijos suvažiavimo metu LAA Jaunimo sekcijos pirmininko vairas buvo patikėtas jaunam pedagogui, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos asistentui Romui Morkūnui.


Projektas apjungiantis Lietuvą

Dar 2009 metais užgimė Lietuvos akordeonistų asociacijos (LAA) jaunimo inicijuotas respublikinis projektas „Nauji vėjai“.
„Nauji vėjai“ - tai Lietuvos akordeonistų asociacijos projektas apjungiantis jaunus ir idėjų nestokojančius žmones, kurie tiki ateitimi Lietuvoje ir nori kurti bei puoselėti aukšto lygio meną ir kultūrą. Idėja kilo siekiant suburti jaunus, profesionalumo ieškančius muzikantus bendradarbiauti, dalintis savo pasiekimais bei kūrybinėmis vizijomis, suteikti saviraiškos galimybes. Svarbiausias renginio tikslas - apjungti akordeono muzika besidomintį, dirbantį pedagoginį darbą ar koncertuojantį Lietuvos jaunimą, reprezentuojant dar jauną ir pilnai neatrastą instrumentą.
Pagrindiniu bendros misijos akcentu tapo koncertų ciklas „Akordeono tiltai“. Simbolinis pavadinimas byloja ne tik apie jaunų akordeonistų iš įvairių šalies regionų susivienijimą, bet ir apie profesionalaus akordeono meno reprezentavimą bei sklaidą Lietuvoje. Su didžiuliu pasisekimu įvykę projektai Klaipėdoje, Šiauliuose, Kretingoje, Alytuje, Panevėžyje, Palangoje bei Vilniuje įrodė, jog kartu kuriant galima pasiekti žymiai daugiau. Susitikimų metu Lietuvos akordeonistai pasisako ir diskutuoja svarbiomis meninėmis bei akademinėmis temomis, pasidalina pasiūlymais ir idėjomis, numato ateities perspektyvas.
Taigi, jaunieji akordeonistai ir toliau nenustygsta vietoje ir kviečia į respublikinio projekto koncertą „AKORDEONO TILTAI“ Plungėje.
Nuotaikingas koncertas „AKORDEONO TILTAI“ Plungėje!

Lapkričio 12 dieną 14 val. koncertas „Akordeono tiltai – Plungė “, vyks Plungės Žemaičių dailės muziejuje. „Akordeono tiltai“ - tai koncertų ciklas, skambiais akordais apkeliausiantis visą Lietuvą. Tiltai - tai simbolis, jungiantis du krantus, pasidalinant informacija, susipažįstant, bendraujant ir bendradarbiaujant. Tiltais mes siekiame susivienyti ir kurti kartu!

Miesto gyventojai ir svečiai turės galimybę išgirsti profesionaliai ir spalvingai skambantį akordeoną, kurį pristatys talentingiausi Lietuvos jaunieji akordeonistai, tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai. Pasirodys Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos, Šiaulių Sauliaus Sondeckio ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijų mokiniai. Džiugu, jog koncerte dalyvaus jaunieji akordeono virtuozai iš Palangos Stasio Vainiūno ir Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklų. Akordeono muzika džiugins Klaipėdos universiteto menų akademijos, bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai. Kadangi Lietuvos akordeonistų asociacija šiais metais mini 30 – ties metų jubiliejų, šia proga akordeonistai visoje lietuvoje rengia įvairius koncertus, neišimtis ir šis koncertas – jaunieji akordeonistai jį skiria LAA 30 – mečiui paminėti. Koncerte girdėsite klasikinę, šiuolaikinę, pramoginę muziką, atliekamą solo, duetais, trio, bei kvintetais. Skirtingų Lietuvos regionų jaunimas bendro tikslo dėka dar kartą panaikins atstumo barjerus šalyje. Kartu jie pavers akordeono garsus milžinišku, darniu akordu, kuris dar kartą nuaidės per visą Lietuvą.

Tikimės, kad LAA jaunimo pastangos neliks nepastebėtos, o jų veikla bus teigiamai įvertinta. Šie renginiai įneša naujų vėjų Lietuvos akordeonistų veikloje, jaunimo veiklos skatinime. „Nauji vėjai” akordeono muzikos garsai užlieja Lietuvos miestų koncertines erdves, namus, ir svarbiausia – žmonių širdis.

Laukiami visi, neabejingi muzikai, naujovėms ir, žinoma, akordeonui!


Renginio data ir vieta:
Lapkričio 12 d, 14 val. Plungės Žemaičių dailės muziejus.


Kontaktams:
el.paštas: jaunimas@laas.lt
Projekto vadovas Romas Morkūnas Tel. 8 676 75145

atgal