LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS GIDAMS

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS GIDAMS

Įdomią, turiningą dviejų dienų programą parengė kolegijos lektorės, gidės Daiva Statkuvienė ir Laurencija Budrytė-Ausiejienė. Pateikta ne tik nemažai teorinių patarimų, nuo ko priklauso ekskursijos „skonis“, koks turi būti gidas, kas jo darbe svarbiausia, bet ir praktinių užduočių: pateikti loginius perėjimus atskiroms ekskursijos dalims, parengti ekskursijos planelį pagal savo būdą ir pomėgius, iš pateiktų vaizdinių priemonių pasirinkti tinkamas savai ekskursijai ir papasakoti, kaip jas būtų galima pritaikyti.
Tiesioginiu interneto tiltu susisiekta su Bulgarija – bendrauta su Albertu Kazlausku, nemokamas masines ekskursijas po Vilnių organizuojančiu buvusiu banko darbuotoju, gido pažymėjimą gavusiu ne taip jau seniai. Norėdamas įsilieti į turizmo rinką, jis pradėjo rengti ekskursijas draugams apie tarybinio (sovietinio) laikotarpio Vilnių, kuris dabar jau neatpažįstamas – modernus, šiuolaikiškas. O jau po mėnesio į tokias ekskursijas rinkosi dešimtys nepažįstamųjų – taip natūraliai atsirado nemokamos masinės ekskursijos. Dabar tai – pagrindinė vilniečio veikla.
Apie savo darbą papasakojo pramogų agentūros „Vaiduokliai“, organizuojančios netradicines ekskursijas ir pramogas Lietuvoje, vadovė Vaida Šulniūtė.
Seminaro dalyvėms suteikta galimybė apsilankyti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje, daugiau sužinoti apie jo veiklą. Apie senamiesčio širdyje esančio gintaro muziejaus „Amber Quinn“ ekspoziciją papasakojo vienas iš vadovų Aleksandras Afanasjevas. Išvydome Gintaro kambario fragmentą, unikalių gintaro gabalų, labai retų inkliuzų, didelę kolekciją antikvarinių dirbinių iš gintaro.
Antrąją seminaro dieną Klaipėdos universiteto Socialinės geografijos katedros vedėjas Eduardas Spiriajevas parengė lyginamąją Žemaitijos ir Kuržemės kultūrinio paveldo analizę, apžvelgė nusikaltimų dinamikos erdvinius tyrimus Klaipėdoje.
Popietę lektorės seminaro dalyves pakvietė į pažintinę ekskursiją po Klaipėdos senamiestį.

Loreta Gedeikienė

atgal