LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   LATVIJOS DAILININKŲ PARODA

LATVIJOS DAILININKŲ PARODA

Dailininkas Nugzar Paksadzė (gim. 1953 m. gegužės 20 d.) – iš Adžarijos kilęs gruzinas, nuo 1982 m. savo gyvenimą ir kūrybinį kelią siejantis su Latvija ir gyvenantis Lapmežciemoje. Gyvenimas Rygos įlankos pakrantėje atvėrė jam galimybę bendradarbiauti ne tik su Tukumo, bet ir su Jūrmalos dailininkų kolektyvu. Jo pietietiškas temperamentas gaivališkai įsiveržė į Latvijos aplinką, paveikdamas tiek tapybą, tiek apskritai požiūrį į gyvenimą. Būtent pietiečio prigimtis ir meilė aliejinių dažų plastinėms savybėms, leidžianti dailininkui beveik švaistūniškai įvairinti paveikslo faktūrą, leidžia teigti, kad Nugzar yra tikrų tikriausias ekspresionistas, nes žodžio „ekspresija“ reikšmė yra „išraiškingumas“.

Natalja Baiduk (Kluoda) – „Gyvenu Maskvoje, tačiau mano vaikystė ir jaunystė prabėgo Baltarusijoje. Nuo vaikystės mėgau piešti. 1998 m. baigiau grafikos ir dizaino kursus pažengusiems Maskvos architektūros institute. Vėliau, 2012 m., lankiau Sankt Peterburgo menų akademijos užsiėmimus. Dar vėliau domėjausi grafikos darbais ant sendinto popieriaus, piešiau kreida ir anglimi ant juodos faktūros. Nuolat turėjau norą tobulėti, bandyti vis kitas technikas. Mane domina žmonės ir jų emocijos, paprastos žmogiškosios temos – motinystė, draugystė, meilė... netgi pereidama nuo figūrinių prie abstrakčių vaizdavimo formų, jose aš asociatyviai užkoduoju žmogaus jausmus - švelnumą, svajingumą, aistrą, ramybę... Mano paveikslai – tai mano vidinio pasaulio, mano pačios atspindys, mano sielos veidrodis. Pastarieji metai yra glaudžiai susiję su Latvija... su Ryga, Jūrmala...“


Gegužės 4 d., Latvijos Nepriklausomybės paskelbimo dieną, vyko dailininkų Nugzar Paksadzės (Latvija, Gruzija), Nataljos Baiduk (Rusija) ir Tukumo (Latvija) dailininkų grupės parodų atidarymas. Renginyje dalyvavo gausus būrys Latvijos menininkų ir svečių. Susirinkusiuosius pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Prodą pristatė Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas ir parodos kuratorė, muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Skurdauskienė. Koncertą dovanojo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokiniai. Parodas kviečiame aplankyti iki birželio 10 d.

atgal