LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Lietuvos kamerinio orkestro koncertas X tarptautiniame Mykolo Oginskio festivalyje


X tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio pradžios koncertas, sulaukęs didelio žiūrovų dėmesio, skleidžiasi naujomis muzikinėmis paralelėmis. Rugsėjo 2 d. (trečiadienį) 18 val. Lietuvos kamerinis orkestras - meno vadovas ir dirigentas Sergejus Krylovas - pakvies į koncertą, kurį diriguos prof. Juozas Domarkas. Programoje nuskambės ištisa kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio (1765 – 1833) polonezų kaskada: Polonezas a – moll, Polonezai Nr. 4, 5,11, 14, muzikos mylėtojai išgirs kompozitorių Antonijaus Vivaldžio (1678 – 1741), Volfgango Amadėjaus Mocarto (1756 – 1791), Luidžio Bokerinio (1743 – 1805) kūrinius. Apie bendraamžio italų kompozitoriaus, violončelininko L. Bokerinio kūrybą Mykolas Kleopas Oginskis trumpai užsiminė knygoje „Laiškai apie muziką“. Jo kūrybai būdingas lengvumas, grakštumas, melodingumas. Šiame koncerte klausytojai girdės L. Bokerinio Sinfonia op 22/ b-mol.
Su vienu žymiausiu ir įtakingiausiu klasicistinės muzikos austrų kompozitoriumi V. A. Mocartu M. K. Oginskis buvo susitikęs tik kartą ir apie tai aprašė „Laiškuose apie muziką“: „Mocartą mačiau taip pat tik vieną kartą, ir tik atsitiktinai, likus iki jo mirties maždaug trejiems metams. Beveik valandą buvome vienoje kompanijoje ir tame pačiame kambaryje, bet nežinojau, kad esu greta tokio garsaus žmogaus, su kuriuo kuo seniausiai troškau susipažinti. Jis išėjo pirma manęs ir neturėjau malonumo tarti jam žodelį“. Programoje skambės V. A. Mocarto Divertismentas Nr.3.
Lietuvos kamerinis orkestras koncerte iš didžiulio Antonijaus Vivaldžio - italų dvasininko, baroko kompozitoriaus, smuikininko - kūrybinio palikimo (sukūrė 40 operų, oratorijų, 465 instrumentinių koncertų) pasirinko atlikti jo Sinfonia RV 114 C- dur.
Lietuvos kamerinis orkestras – vienas iš labiausiai įvertintų Lietuvos orkestrų, gyvavimo pradžią skaičiuojantis nuo 1960 metų. Jo įkūrėjas – žymi muzikos pasaulio figūra – Lietuvos dirigentas prof. Saulius Sondeckis.
Lietuvos kamerinis orkestras per 55 gyvavimo metus pasiekė aukštą meistriškumo lygį, sukaupė didelę sceninę patirtį. Nuo 2008 metų kameriniam orkestrui vadovauja pasaulinio garso virtuozas smuikininkas Sergejus Krylovas. Žymiausias mūsų šalies kamerinis orkestras laukiamas svečias įvairiose šalyse: šiemet intensyvus gastrolių maršrutas apjungė Vokietiją, Italiją, Kiniją, Islandiją - jis laukiamas ir X tarptautiniame Mykolo Oginskio festivalyje.
Festivalio koncertų vedėjas - muzikologas Viktoras Gerulaitis. Festivalio renginiai nemokami.
Danutė Einikienė
Žemaičių dailės muziejus

atgal