LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   Martos Stirbytės-Valaikienės tapybos ir grafikos paroda

Martos Stirbytės-Valaikienės tapybos ir grafikos paroda

Žemaičių dailės muziejuje 2012 m. balandžio 3 d. (antradienį) 17 val. atidaroma jubiliejinė dailininkės Martos Stirbytės-Valaikienės tapybos ir grafikos paroda.

Dailininkė gimė 1942 m. sausio 20 d. Tauragės rajono Gaurės valsčiaus Stirbaičių kaime. 1962 m. baigė tapybos skyrių Kauno vidurinėje dailės mokykloje. Aštunto dešimtmečio pradžioje studijavo ir baigė Vilniaus dailės akademijos grafikos fakulteto knygos iliustracijos specialybę. Nuo 1971 m. su ekslibrisais dalyvauja įvairiose tarptautinėse parodose.
1973 m. VI tarptautinėje ekslibrisų bienalėje Malborke (Lenkija) už meniškus ekslibrisus buvo apdovanota garbės medaliu. 1982 m. laimėjo Italijos nacionalinio „Carlo Collodi“ fondo tarptautinio Pinokio ekslibrisų konkurso premiją už du ekslibrisus atliktus oforto technika. 1986 m. M. Stirbytę-Valaikienę Lietuvos gamtos apsaugos draugijos Kauno skyrius apdovanojo garbės raštu už aktyvų gamtos apsaugos idėjų populiarinimą kūryboje.
Su tapybos kompozicijomis dailininkė nuo 1972 m. dalyvauja įvairiose grupinėse dailės parodose. Dirba knygų iliustravimo, ekslibriso, karikatūros, tapybos ir monumentaliosios tapybos srityse. Surengė 13 personalinių parodų. Nuo 1983 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė.
Žemaičių dailės muziejui menininkė yra dovanojusi daugiau nei 90 savo darbų. Parodoje lankytojai galės išvysti tiek muziejui jau dovanotų, tiek naujų dailininkės darbų iš dviejų dailės šakų – tapybos ir grafikos bei tokių jų žanrų, kaip portretas, peizažas, abstrakcija, ekslibrisas ir karikatūra. Paroda veiks iki 2012 m. balandžio 30d.

atgal