LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   MENO MOKYKLŲ JUNGTINIO STYGINIŲ ORKESTRO KONCERTAS

MENO MOKYKLŲ JUNGTINIO STYGINIŲ ORKESTRO KONCERTAS

Rugsėjo 12 dieną, šeštadienį, 17.00 val.
M. Oginskio dvaro žirgyne publikos laukia jau tradicija tapęs Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų jungtinio styginių orkestro koncertas
„Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“.


Tomas Ambrozaitis     Orkestro koncertmeisterės Asta Žiobakaitė ir
                                  Romena Bernotienė

Koncertui diriguosTomas Ambrozaitis. Tai jaunas, bet didžiulę patirtį sukaupęs savo profesinėje veikloje, brandus bei daug teigiamos energijos ir gerų emocijų į koncertą įnešantis dirigentas. Festivalio publika visada ovacijomis pasitinka maestro Tomą Ambrozaitį ir jaunuosius Žemaitijos atlikėjus. Programoje skambės M.K.Oginskio, M.K.Čiurlionio, B.Dvariono, F.Kuchlerio, J.Sibelijaus, G.Kuprevičiaus, T.Šerno, A.Vivaldžio ir kitų kompozitorių kūriniai. Solo smuikuos K.Rečkauskaitė ir R.Smulkys. Orkestro koncertmeisterės Asta Žiobakaitė ir Romena Bernotienė. Šios gražios iniciatyvos autorius ir organizatorius – Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla. Koncerto vedėjas muzikologas Viktoras Gerulaitis.


Jubiliejinis festivalis pilnas prasmingų sukakčių: kultūros visuomenė mini ne tik kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio 250 - ąsias gimimo metines, bet ir pažymi Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875 – 1911) - dailininko ir lietuvių profesionaliosios muzikos pradininko - 140 – ąsias gimimo metines. Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, menininko kelią pradėjęs kunigaikščio Mykolo Oginskio dvaro muzikos mokykloje (1889–1892), galingo polėkio ir didžiulio talento vedamas, paliko unikalų, aiškiai matomą pėdsaką pasaulio meno istorijoje. Tie keleri metai, praleisti Plungėje, išpuoselėtoje dvaro meninėje aplinkoje, brandino, išplėtė ir išlaisvino jaunojo menininko kūrybines galias M. Oginskio dvare įsteigtoje orkestro mokykloje mokėsi groti įvairiais instrumentais, giedojo chore. Tuo metu pradėjo komponuoti, laisvalaikiu piešė. Nuo 1892 m., kaip orkestro fleitininkas, gavo ne tik išlaikymą, bet ir algą. Kartu su orkestru koncertuodavo Palangoje, Rygoje, Rietave.
Oginskio palankumas M. K. Čiurlioniui kasmet augo. Matydamas, kad tai tikrai gabus ir perspektyvus muzikantas, kunigaikštis 1892 m. M. K. Čiurlioniui paskyrė 13 rublių dydžio mėnesinę stipendiją (tais laikais tai buvo gana didelė pinigų suma) ir pasiuntė jį mokytis į Varšuvą. Po sėkmingų studijų Varšuvos muzikos institute kompozitorius įstojo į Leipcigo konservatoriją. Jo mokslus čia taip pat finansavo Mykolas Oginskis.
Lietuvių meno lobynas pasipildė nenusakomo jautrumo, skambesio, lakios minties derme nuspalvinta kūryba. M. K. Čiurlionio talento jėga – tobula visatos ir žmogaus minties harmonija. Jo kūrybinis palikimas – apie 300 tapybos ir grafikos kūrinių, suskaičiuojama nuo 350 iki beveik 400 muzikos kūrinių.

atgal