LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   PRANCŪZIŠKASIS ŠV. JOKŪBO KELIAS: 775 KILOMETRAI PĖSČIOMIS

PRANCŪZIŠKASIS ŠV. JOKŪBO KELIAS: 775 KILOMETRAI PĖSČIOMIS

Vasario 12 dieną, penktadienį, 15 valandą Žemaičių dailės muziejuje viešnia iš Vilniaus Ugnė Kraulaidytė pasidalins įspūdžiais apie piligriminę kelionę „Camino de Santiago Frances: 775 km pėsčiomis“.
Du šimtai šešiasdešimt tūkstančių piligrimų 2015-aisiais įvairiais keliais pasiekė Ispanijos miesto Santiago de Compostela katedrą, kurioje yra apaštalo Jokūbo kapas. Karštis, lietus, nuospaudos ir skausmas piligrimų negąsdina, tačiau ne visi renkasi ilgą maršrutą. „Camino de Santiago Frances“ (liet. k. – prancūziškasis šv. Jokūbo kelias) laikomas istoriniu, t. y. tradiciniu keliu į apaštalo miestą. Beveik 800 kilometrų ilgio kelias veda per Pirėnų kalnus, laukus ir vynuogynus, viduramžių miestelius, Galicijos žalumą.
Kodėl tūkstančiai žmonių palieka namus, lovą iškeičia į ne visada patogų čiužinį, o distancinį pultelį į piligrimo lazdą? Ką nutyli romantiški filmai apie Camino?
Apie piligriminio kelio ištakas, pasiruošimą, kasdienybę, džiaugsmus ir atradimus pasakos muziejininkė Ugnė Kraulaidytė.
Renginys nemokamas.

Žemaičių dailės muziejaus inf.

atgal