LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   PROJEKTO M. K. ČIURLIONIO KELIO ATIDARYMAS

PROJEKTO M. K. ČIURLIONIO KELIO ATIDARYMAS

Gegužės 24 d. Varėnoje prasidėjęs nacionalinis M. K. Čiurlionio kelias tęsiamas Plungėje. Tai pirmasis Lietuvos nacionalinių kultūros kelių programos projektas. Čiurlionio kelio projekto vadovė Lolita Valužienė pasidžiaugė, kad šis projektas jau yra įsibėgėjęs ir Žemaičių dailės muziejus tapo svarbia projekto vykdymo dalimi. Gegužės 29 d. Čiurlionio kelio atidaryme prie paminklo „Sakmė. Karaliai“ Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas pastebėjo, kad šis kelias yra kaip pamatas ant kurio kuriasi nauja kultūringa Lietuva. Kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ iniciatyvos sumanytojas Rokas Zubovas džiaugėsi, kad M. K. Čiurlionis iš muziejų, parodų salių, koncertų, mokyklinių vadovėlių išeina į žmones, ateina pas mus, kad galėtume kartu su juo eiti jo keliu. Ekskursiją vedusi muziejaus vyr. fondų saugotoja Danutė Einikienė kaip pareigą įvardijo, ne tik gėrėjimąsi M. K. Čiurlionio kūryba, bet ir jos sklaidos svarbumą visuomenei. Po atidarymo ekskursija buvo tęsiama aplankant buvusios dvaro muzikos (orkestro) mokyklos – „Muzikantinės“ vietą. Keliauta M. K. Čiurlionio ir S. Kymantaitės-Čiurlionienės pėdsakais Kulių miestelyje, kuriame Čiurlionio paveldo puoselėtojus pasitiko istorikė Zuzana Jankevičienė. Aplankyti Gandingos archeologinio komplekso Varkalių piliakalniai, kurių istorijas vaizdžiai papasakojo vienas iš Gandingos archeologinio komplekso tvarkymo iniciatorių Raimondas Doviltis. Dėkojame troškiniu ir arbata vaišinusiam nuolat piliakalnių tvarka besirūpinančiam entuziastui Gintarui Armaliui ir jo pagalbininkams Kristinai Labanauskienei, Gretai Buivydaitei, Petrui Endriuškai bei Kęstučiui Bružui. Įkvėpti gražios gamtos su daina palikę piliakalnius Čiurlionio kelio dalyviai kelionę tęsė sustodami prie Plungės senosios klebonijos ir apsilankydami Šateikių Šv. Evangelisto Morkaus bažnyčioje, kurioje pasitiko parapijos klebonas Romualdas Gečas. Kelionę vainikavo įspūdingas vakaro koncertas Žemaičių dailės muziejuje, kurį dovanojo Valstybinis Vilniaus kvartetas, Sonata ir Rokas Zubovai, solistė Rita Urniežienė ir Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokiniai. Po koncerto Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Asta Beierle Eigirdienė padėkojo visiems Čiurlionio kelio dalyviams ir palinkėjo sėkmingai tęsti projektą.

Kultūros kelias eis per vietoves, susijusias su kompozitoriaus ir dailininko gyvenimu ir kūryba – Varėną, Druskininkus, Plungę, Rietavą, Palangą, Kauną ir Vilnių. Į nacionalinį M. K. Čiurlionio projektą bus įtraukti ir jau ilgus metus organizuojami renginiai – tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“, fortepijoninės muzikos festivalis Druskininkų M. K. Čiurlionio memorialiniuose namuose, Tarptautinis M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas bei tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis Palangoje.

Iki 2025 m., kai bus minimos M.K. Čiurlionio 150-osios gimimo metines, planuojama į nacionalinio maršrutą įtraukti Lenkiją, Vokietiją, Rusiją, kitas su kompozitoriumi susijusias šalis. Lietuva sieks, kad šiam projektui būtų suteikta Europos Tarybos sertifikuoto kultūros kelio nominacija.

Nacionalinį M. K. Čiurlionio kelio projektą rengs valstybinių ir nevyriausybinių įstaigų bei organizacijų atstovai, bendruomenių nariai, M.K. Čiurlionio vardo muzikos festivalių, koncertų, konkursų ir renginių organizatoriai.

GEGUŽĖS 29 D., (TREČIADIENĮ), RENGINIAI PLUNGĖJE


11.00–11.30 val. Čiurlionio kelio atidarymas prie paminklo „Sakmė. Karaliai“
(Plungės dvaro rūmų parko teritorija, Parko g. 3A, Plungė)

11.30–11.50 val. „Muzikantinės“ – buvusios dvaro muzikos (orkestro) mokyklos vietos lankymas
(Plungės dvaro rūmų parko teritorija, Parko g. 3A, Plungė)

12.30–13.00 val. Ekskursija M. K. Čiurlionio ir S. Kymantaitės-Čiurlionienės pėdsakais Kulių miestelyje
Ekskursijos pradžia prie bažnyčios (J. Tumo-Vaižganto g. 2, Kulių miestelis)
Išvykimo į Kulius vieta: 12.00 val. nuo centrinių Plungės dvaro rūmų parko vartų, Dariaus ir Girėno g. 27, Plungė

13.30–14.10 val. Apsilankymas Gandingos archeologinio komplekso Varkalių piliakalniuose. Arbata
(Plungės raj., Nausodžio sen.)
Išvykimo į Varkalių piliakalnius vieta: 13.00 val. nuo Kulių krašto muziejaus, J. Tumo-Vaižganto g. 2, Kulių miestelis

14.30–14.50 val. Apsilankymas prie Plungės senosios klebonijos
(Vytauto g. 26, Plungė)

15.30–16.00 val. Apsilankymas Šv. evangelisto Morkaus bažnyčioje
(Bažnyčios g. 15, Šateikiai, Plungės raj.)

17.00–18.00 val. Koncertas Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose–Žemaičių dailės muziejuje
(Parko g. 3A, Plungė)
Atlikėjai:
Valstybinis Vilniaus kvartetas,
Rita Urniežienė (sopranas),
Rokas Zubovas (fortepijonas),
Sonata Zubovienė (fortepijonas).

atgal