LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   STAŽUOTĖ KRETINGOS MUZIEJUJE

STAŽUOTĖ KRETINGOS MUZIEJUJE

STAŽUOTĖ KRETINGOS MUZIEJUJE

 2015 m. kovo 16 – 20 d. Kretingos muziejus, dalyvaudamas Lietuvos muziejų asociacijos projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“, pakvietė į penkių dienų stažuotę už edukacinę veiklą atsakingus darbuotojus iš „Alkos“, Raudondvario dvare įsikūrusio Kauno rajono muziejaus, Kauno IX forto muziejaus, Rietavo Oginskių istorijos muziejaus, Užvenčio kraštotyros muziejaus bei Žemaičių dailės muziejaus.

Muziejininkams buvo pristatyta Kretingos  muziejaus Informacijos ir edukacijos skyriaus vedėjos Jurgitos Paulauskienės parengta programa „Muziejų ir bendrojo ugdymo mokyklų bendradarbiavimo galimybės: teorija ir praktika“. Stažuotės dalyviai išsamiai susipažino su Danijos ir Jungtinės Karalystės kultūros ir švietimo sričių bendradarbiavimo politiką įgyvendinančių institucijų veikla. Diskusijų metu muziejų atstovai palygino užsienio ir mūsų šalies muziejų edukacinių programų panašumus bei skirtumus, patirtis šioje srityje.                                                                                                                                                                             Visas penkias dienas stažuotojai galėjo stebėti, kaip vyksta Kretingos muziejaus edukaciniai užsiėmimai moksleiviams ir patys  juose dalyvauti. Muziejininkai netruko įsitikinti, jog Kretingos muziejuje įkurtas tradicinių amatų centras bei jame vykdomos edukacinės programos – stiprioji mokymo muziejuje  dalis. Tradicinių amatų centre tautodailininkai, sertifikuotų tautinio paveldo produktų  gamintojai ir  muziejaus darbuotojai turi tinkamas sąlygas mokyti vaikus ir suaugusius lipdyti iš molio, pinti, ruošti gilių kavą, duonkepėje kepti duoną, gaminti saldainius.

Savaitės pakako, kad stažuotės dėka muziejininkams kiltų naujų idėjų, bendrų sumanymų. Tikimasi, kad patirtis ir naujovės, parsivežtos iš turiningos viešnagės, bus įgyvendintos savuose muziejuose.

Danutė Einikienė

ŽDM vyr. rinkinių saugotoja

atgal