LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   TELŠIUOSE PAMINĖTAS LIETUVIŠKOS SPAUDOS ATGAVIMO JUBILIEJUS

TELŠIUOSE PAMINĖTAS LIETUVIŠKOS SPAUDOS ATGAVIMO JUBILIEJUS

2014 m. spalio 2 d. Telšiuose, Žemaičių muziejuje „Alka“, vyko renginys, skirtas lietuviškos spaudos atgavimo 110-ųjų metinių jubiliejui. Jo metu surengta konferencija, pristatyta paroda ir nauja edukacinė programa.  Renginį organizavo muziejaus Istorijos skyriaus darbuotojai Raimondas Petrikas, Regina Bartkienė ir Salomėja Udovičienė.

Konferencijoje, kartu su  Mažeikių ir Telšių  muziejininkais, pranešimą „Oginskių lituanistinė ir leidybinė veikla lietuviškos spaudos draudimo metais“ skaitė ir Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Skurdauskienė. Pranešėjai Vytautas Ramanauskas ir Regina Bartkienė  pristatė Mažeikių rajono knygnešių ir daraktorinių mokyklų istoriją bei Žemaičių muziejuje „Alka“ saugomą, 1863-1904 m. laikotarpį reprezentuojantį rinkinį, iš kurio ir buvo suformuota paroda „Spausdinto žodžio galia lietuvių tautos ir valstybės kūrimosi aušroje“. Vėliau renginio dalyvius muziejininkė S.Udovičienė pakvietė sudalyvauti naujoje Žemaičių muziejaus „Alka“ edukacinėje programoje „Senoji Žemaičių grafika ir šiandienos technikos“.

Iki lapkričio 11 d. veiksiančioje ekspozicijoje lankytojai galės susipažinti su XIX a. antrojoje pusėje – XX a. pradžioje  leista spauda, išvysti to meto buities daiktus, knygrišių darbo įrankius, kygų slėptuvę, patekusią į muziejų iš Plungės rajono, ir daug kitų įdomių eksponatų.

 

Renginio pabaigoje susiburta  apskrito stalo diskusijai, kurios metu muziejininkai, kultūros darbuotojai ir pedagogai aptarė muziejų galimybes reprezentuoti spaudos draudimo laikotarpį, jo aktualumą šiandienai. Svarstyta kaip muziejuose saugomą istorinę medžiagą  būtų galima populiariau pritaikyti edukacinėse muziejų programose.

atgal