LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   Tomasz ŁĄCZYŃSKI (Lenkija) STIKLO MENO PARODA

Tomasz ŁĄCZYŃSKI (Lenkija) STIKLO MENO PARODA

Rugpjūčio 26 d., atidaryta Tomasz ŁĄCZYŃSKI (Lenkija) stiklo meno paroda „STIKLO PASAKA. MANO PASLAPTINGA EUROPA – SUSITIKIMAI“.
Koncertavo fortepijoninis trio „KASKADOS“: Albina Šikšniūtė (fortepijonas), Rusnė Mataitytė (smuikas), Edmundas Kulikauskas (violončelė).


Paroda veiks iki lapkričio 1 d.
Maloniai kviečiame.


Į stiklo meną Tomasz ŁĄCZYŃSKI sudėjo ne tik suvaldytą kaprizingos, specifinės medžiagos meistrystę, bet ir įgyvendino daugiaplanius sumanymus. Derindamas stiklo faktūras – skaidrius, šiurkščius paviršius, išgaudamas įvairias netikėtas formas, taikydamas įvairias technologijas (dengimas auksu, sidabru, variu, stiklo klijavimas, lankstymas, poliravimas ir t. t.), stiklo skulptorius sukuria paslaptingą, optinėmis iliuzijomis apipintą odę Europai – žmonijos lopšiui. Europai, kurioje stiklu suspindi Dantės „Dieviškoji komedija“, bibliniai siužetai, mitai, persipynę su tikrove, civilizacijos kūrimosi procese išlikęs miesto relikvijorius... Viskas, kas yra ir buvo Europoje – jos šlovės dienos, kultūros, mokslo pasiekimai ar gilūs sukrėtimai – svarbu, kaip svarbi ir muzika Tomasz ŁĄCZYŃSKI kūryboje, tampanti Lietuvos Angelu. Ir eilės, kurios užgimsta audringoje naktyje.
„Paukščio čiulbėjimas už lango.
Giedojimas, pranašaujantis naują pradžią, žadina visą pasaulį.
– Būsime linksmi. Audra jau praėjo.
Girdžiu džiaugsmą jo balse.“
(Tomasz ŁĄCZYŃSKI)

atgal