LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   XIII TARPTAUTINIO MYKOLO OGINSKIO FESTIVALIO ATIDARYMAS!

XIII TARPTAUTINIO MYKOLO OGINSKIO FESTIVALIO ATIDARYMAS!

Pasitinkame XIII Tarptautinį Mykolo Oginskio festivalį


Rugpjūčio 25 d., šeštadienį, visus kviečiame į XIII Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio atidarymą, kurio pirmasis renginys skirtas iškiliai Plungės krašto asmenybei – dr. Bronislovui Lubiui, Plungės garbės piliečiui, Lietuvos pramonės patriarchui, valstybininkui, mecenatui.
15 val. Žemaičių dailės muziejuje atidaroma paroda „Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Bronislovas Lubys (1938–2011)“, kurią parengė Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos informacijos ir komunikacijos departamentas. Ši paroda skirta B. Lubio 80-osioms gimimo metinėms paminėti. Ji papildyta Plungiškių draugijos surinkta medžiaga, kuri padės išsamiau nušviesti, prisiminti kraštiečio veiklos pėdsakus, paliktus Plungės krašte.
Plungės visuomenė žino, kad moralinė ir finansinė B. Lubio parama festivaliui buvo ir liko tas garantas, jog festivalis, jungiantis mokslo, kultūros žmones, gyvuos ir neš Žemaitijos žemei kultūros šviesą.
16.30 val. kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmų parteryje – iškilmingas festivalio atidarymas, kurį tradiciškai paskelbs patrankų salvės. Staigmena – šiemet pirmą kartą festivalio istorijoje koncerto klausysimės ir matysime ne tik salėje, bet ir istorinėje išpuoselėtoje parko aplinkoje: vyks TIESIOGINĖ KONCERTO TRANSLIACIJA EKRANE PRIE ŽIRGYNO IR INTERNETE (www.zdm.lt ir https://www.facebook.com/oginski.lt). Tai puiki galimybė jaunoms šeimoms su vaikais (nepamirškite atsinešti kėdučių arba pledų) prasmingai praleisti laisvalaikį!
Festivalis sukuria magišką lauką, kuriame tai, kas nesuvienijama, yra sutaikoma, tai, kas atrodo mitas, tampa tikrove. Valdyti muziką – dirigento privilegija. Šią galią turi festivalio meno vadovas profesorius Juozas Domarkas. Juk kūrėjai kalba apie mus jungiančius dalykus: gimtosios žemės šaknis, žmogiškuosius jausmus, ieškoma to paties vardiklio, kas esame, kur einame, iš kur atėjome. Kraštą, kuri paveldėjome iš savo protėvių, vadiname Lietuva. Tai kuriančios ir atkurtos valstybės šimtmetį švenčiančios tautos namai.
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir jo Garbės dirigentas Juozas Domarkas – neatskiriamas rafinuotas muzikinis tandemas, kuris Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio klausytojus jau daugelį metų pakeri, užburia nežemiško grožio muzika, tiesiog užlieja dvasinės harmonijos džiaugsmu ir... netikėtai nuveda į kūrinio suvokimo gelmę.
17 val. plungiškiai ir miesto svečiai kviečiami į kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmų žirgyną, kuriame suskambės pirmieji festivalio akordai, priverčiantys stipriau plakti visų širdis: festivalis skleisis atkurtos valstybės šimtmečio šviesoje! Nauja kūryba gimsta ant paveldo klodų: festivalis, apjungęs XXI a. galingą klasikinės muzikos potencialą, nuo 2006 m. surengė 102 koncertus, kurie Lietuvos šimtmečio šviesoje paliko ryškų kultūrinį savasties ženklą. Šį kartą duoklė atiduodama austrų ir vengrų kompozitoriams: J. Strauss, W. A. Mocart, F. Lehar, I. Kalman. Jų kerinti muzika klausytojus nuneš į aistros, svaigulio ir romantikos kupiną pasaulį, pavadintą „Vienos muzikos vakaru“. Dar daugiau – koncerte išgirsime publikos numylėtinių operos solistų Viktorijos Miškūnaitės ir Liudo Mikalausko atliekamas arijas. Koncertą su įdomiu ir įtaigiu edukaciniu atspalviu ves muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Žemaičių dailės muziejaus vyr. fondų saugotoja Danutė Einikienė


NAUJIENA!

TIESIOGINĖ KONCERTO TRANSLIACIJA – EKRANE PRIE ŽIRGYNO IR INTERNETE
(www.zdm.lt ir https://www.facebook.com/oginski.lt)

Rugpjūčio 25 d., šeštadienį, visus kviečiame į XIII Tarptautinio
Mykolo Oginskio festivalio atidarymą:

15 val. Žemaičių dailės muziejaus konferencijų salėje – parodos
„Lietuvos nepriklausomybės akto signataras Bronislovas Lubys
(1938–2011)“ atidarymas.

16.30 val. Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmų parteryje – iškilmingas
festivalio atidarymas.

17 val. Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmų žirgyne – koncertas „Vienos
muzikos vakaras“. Programoje: J. Strauss, W. A. Mozart, F. Lehar,
I. Kalman kūriniai.
Atlikėjai: Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir
vyr. dirigentas – Modestas Pitrėnas), solistai: Viktorija Miškūnaitė
(sopranas), Liudas Mikalauskas (bosas).
Diriguoja LNSO Garbės dirigentas Juozas Domarkas.
Koncerto vedėjas – muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Festivalio renginiai nemokami.

Rugpjūčio 25 d., šeštadienį, vyko XIII TARPTAUTINIO MYKOLO OGINSKIO FESTIVALIO ATIDARYMAS, kurį tradiciškai paskelbs patrankų salvės. Staigmena – šiemet pirmą kartą festivalio istorijoje koncerto klausysimės ir matysime ne tik salėje, bet ir istorinėje išpuoselėtoje parko aplinkoje: vyko TIESIOGINĖ KONCERTO TRANSLIACIJA EKRANE PRIE ŽIRGYNO IR INTERNETE.

Nuotraukos Jūratės Motužienės

atgal