LT EN
Archyvas

Aktualijos

Titulinis   »   Aktualijos   »   ŽEMAIČIŲ DAILĖS MUZIEJUI – 25

ŽEMAIČIŲ DAILĖS MUZIEJUI – 25

1994-ųjų liepos 16-oji – Žemaičių dailės muziejaus pradžios diena. Prabėgo 25-eri muziejaus patirčių metai. Metai, per kuriuos kaupti neįkainojami Žemaitijos dvasiniai turtai, praplėstos įprastos tradicijų sampratos, atverti Plungės krašto kultūros istorijos klodai. Šiandien muziejaus ekspozicijų erdvėse skleidžiasi unikali, gyvastinga, spalvų, formų, jautrių atsivėrimų kupina Lietuvos menininkų kalba. Gerai įsiklausius, joje išgirsti aukščiausia gaida skambančią amžinąją M. K. Čiurlionio sonatą...
Taip likimas lėmė, kad muziejus savo veiklą pradėjo ir tęsia ant XIX a. kunigaikščių Oginskių dvaro švietėjiškų tradicijų pamatų. Šių rūmų šeimininkas Mykolas Oginskis turėjo sukaupęs turtingas meno kūrinių, archeologinių radinių, knygų kolekcijas, Žemaitijoje ir Lietuvoje garsėjo jo šeimos muziejus.
Kadaise kunigaikštis M. Oginskis Vestą – miesto bendruomenės, namų ir šeimos deivę – išmintingai įkurdino centrinėje rūmų stogo dalyje, kad jos rankose laikomas fakelas su šventąja ugnimi visada primintų, kokios vertybės žmogaus, tautos gyvenime svarbiausios. Tai įkvepia ir mus, muziejininkus, naujiems darbams, siekiams, atradimams.
Labiausiai norime padėkoti Jums, mieli ir laukiami muziejaus lankytojai. Dėl Jūsų mūsų sumanymai materializuojasi: taip kuriamas ir auginamas muziejus, taip rašomos naujos istorijos, atrandamos senos savos relikvijos, o kartu turtinama Žemaitija.

Žemaičių dailės muziejaus kolektyvas

atgal