LT EN

XI TARPTAUTINIO MYKOLO OGINSKIO FESTIVALIO RENGINIO – ŽIRGŲ KONKŪRO VARŽYBŲ – AKIMIRKOS

XI TARPTAUTINIO MYKOLO OGINSKIO FESTIVALIO RENGINIO – ŽIRGŲ KONKŪRO VARŽYBŲ – AKIMIRKOS

PLUNGĖJE STARTAVO LIETUVOS ČEMPIONAI

Nuskambėjus pirmiesiems XI Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio akordams, rugsėjo 4-ąją, sekmadienį, 10 valandą tradiciškai vyko VI žirgų konkūro varžybas, vyksiančias Mykolo Oginskio žirgyno stadione.

Džiaugiamės, kad į varžybas buvo susirenkę būrys garsių, profesionalių sportininkų – Lietuvos žiemos ir vasaros žirgų konkūrų čempionų: 2011-ųjų Mykolo Oginskio festivalio taurės savininkas Irmantas Grikienis iš Kauno, 2013 m. šio festivalio taurės savininkas Aleksandras Timofejevas, Stasys Jasas iš Vilniaus, 2012 m. festivalio taurės savininkas Danielius Gutkauskas iš Šiaulių, broliai Matas ir Kristupas Petraičiai iš Joniškio.
Savo žirgus ne kartą demonstravo ir UAB „Lietuvos žirgynas“ Nemuno filialo raiteliai Kostas Gaigalas, 2015 m. Mykolo Oginskio festivalio taurės savininkė Raimonda Samušytė, Redas Rimkus. Varžybose kiekvienais metais dalyvauja raiteliai iš Priekulės Justas Gabalis, Gediminas Juknius, palangiškių komanda su treneriu ir 2014 m. Mykolo Oginskio festivalio taurės savininku Tadu Šešku priekyje.
Minėti raiteliai ir daugelis kitų sportininkų dalyvauja tarptautinėse varžybose Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Belgijoje, dėl to kartais sunku suderinti varžybų datas.
Varžybų žiūrovams šiemet buvo pristatyta visiškai nauja sporto šaka – raitelių voltižiruotė – bei parodomoji dailiojo jojimo programa.
Šventės metu po Mykolo Oginskio rūmų parką buvo galima pasivažinėti karieta , mažųjų žiūrovų laukė žirgelis ponis.