LT EN

PRAĖJUSIO RENGINIO AKIMIRKOS

KONCERTAS „OPERETĖS ŠVENTĖ“

Dar ilgai plungiškiai ir miesto svečiai prisimins festivalio koncertą „Operetės šventė“: maestro Stasys Domarkas kartu su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestru, choru, solistais publiką užbūrė, pakėlė iki nežemiškų aukštumų ir paliko ilgam skrajoti magiškose muzikos erdvėse... Šis koncertas – jubiliejinis, skirtas aštuoniasdešimtmetį šiemet švenčiančiam Stasiui Domarkui, Plungės kraštui nusipelniusiai asmenybei, muzikui, operečių pastatymų meistrui, M. Oginskio festivalio sumanytojui, Plungės garbės piliečiui.
Šventei nesutrukdė net nerimstantis vėjas – publika ovacijomis palydėdavo kiekvieną pasirodymą, o pasibaigus koncertui, atsidėkodami ir sveikindami jubiliatą Stasį Domarką, apipylė gėlėmis.
Po operečių labirintus klausytojus sumaniai vedė muzikologas Viktoras Gerulaitis.
FESTIVALIO KONCERTO AKIMIRKOS:
Nuotraukos S.Galvadiškytės, J.Motužienės

JAUNIMO ORKESTRŲ KONCERTAS „RUDENS AKVARELĖ M. K. ČIURLIONIUI“

Festivalis atidavė pagarbą lietuvių profesionaliosios muzikos pradininkui Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui

Simboliška, jog koncertas prasidėjo M. K. Čiurlionio variacijomis liaudies dainai „Bėkit, bareliai“, kurias jis sukūrė 1908 metais ir ne kartą atliko būdamas Plungėje.
M. K. Čiurlionis, anot kompozitoriaus Juozo Žilevičiaus prisiminimų, „variacijas „Bėkit, bareliai“ buvo sugalvojęs išvystyti į didelius ir sudėtingus kūrinius, juos bendrai apjungdamas“. Deja, nespėjo...
Koncertas „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“ įkūnijo genijaus svajonę – apie 170 Žemaitijos jaunųjų stygininkų bėgti barelius paleido po plačią festivalio erdvę tiesiai į klausytojų širdis.
Orkestrą Čiurlionio keliais subtiliai vedė dirigentas Tomas Ambrozaitis. Jam talkino koncertmeisterės Asta Žiobakaitė ir Romena Bernotienė. Atliktas didelis, nematomas kasdienis Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų pedagogų darbas, kad jaunųjų talentų pasirodymas festivalio scenoje būtų pasitiktas ovacijomis.
AKIMIRKOS IŠ FESTIVALIO KONCERTO:
Nuotraukos J.Motužienės, S.Galvadiškytės, K.Vaitkaus.

Žirgų konkūro varžybos Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurei laimėti

Jau devintąjį kartą į Mykolo Oginskio žirgyno stadioną Plungėje susirinko 51 raitelis iš visos Lietuvos – susirungti dėl Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurės.
Plungiškiams ir Plungės svečiams džiugią ir šventišką nuotaiką kėlė ne tik galingi gražuoliai žirgai (konkūre dalyvavo 72), kuriuos raiteliai atsivežė iš Šalčininkų, Vilniaus, Smalininkų, Kauno, Šiaulių, Joniškio, Palangos, Priekulės, Rusnės, Lietuvos žirgyno „Nemuno“ filialo. Konkūrą užburiančiu reginiu nuspalvino vilnietė dailiojo jojimo atstovė, daugkartinė Lietuvos čempionė, tarptautinių varžybų prizininkė ir nugalėtoja Sandra Sysojeva su savo mokine Natalija Dmuchovska – 2019 metų jaunių čempione, nacionalinių varžybų prizininke. Sandros ruošti žirgai – jaunas šešiametis Jack Daniels ir devyniolikos metų Grand Prix laimėtojas žirgas Forvateris muzikinių duetų pasirodyme nepaliko abejingų nei žiūrovų, nei sportininkų. O kur dar aplinką puošiančios spalvingos jurginų puokštės, kurias sukomponavo Telšių rajone įsikūręs „Jurginų laukas“, bei skambėjusios liaudies kapelos „Rokunda“ melodijos.
Varžybų Plungėje organizatoriai Žemaičių dailės muziejus ir jojimo sporto klubas „Rafaella“ taip pat džiaugiasi itin gausiu žiūrovų skaičiumi – jie ovacijomis mielai palydėjo tiek patyrusių, sėkmės sulaukusių, tiek ir jaunų dalyvių pasirodymą. Jauki, jurginais pražydusi varžybų aplinka ir žiūrovų palaikymas įkvėpė raitelius azartiškai kovai aikštėje. Šiemet tradiciškai dalyviai rungėsi dėl Plungės rajono mero taurės, LR Seimo nario Jurgio Razmos taurės ir spindinčios pergalės spalva Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurės.
Dėl Plungės rajono mero taurių rungėsi dviejų užskaitų dalyviai skirtinguose maršruto aukščiuose.
30 debiutantų raitelių ir sportinę karjerą pradedančių žirgelių šoko maršrutą, kur kliūčių aukštis iki 90 cm.
Mero įsteigta taurė atiteko Evelinai Brazdeikytei su žirgu Kadrilis, atvykusiems iš Rusnės. Antrąją vietą laimėjo Iveta Janavičiūtė su žirgu Gacha iš Smalininkų, trečioji atiteko Nojui Chmieliauskui su žirgu Pover iš Šalčininkų.
Rungtyje, kur kliūčių aukštis siekė 110 cm, dalyvavo 35 duetai. Taurę laimėjo Gaudenė Janavičiūtė su žirgu Žigoleta iš Smalininkų, antroji vieta atiteko Pranui Milkintui su Rivjera iš Palangos, trečioji – Raimondai Samušytei su Prisma iš Lietuvos žirgyno „Nemuno“ filialo.
Seimo nario Jurgio Razmos taurės konkūre kliūčių aukštis siekė 120 cm. Rungėsi 24 dalyviai. Pirmoji vieta ir taurė atiteko daugkartiniam šių varžybų dalyviui ir nugalėtojui Irmantui Grikieniui su Captain Morgan iš Kauno, antrąją vietą laimėjo Aivaras Bataitis su Dobilu iš Šiaulių, trečioji atiteko Andriui Būzui su žirgu Milton Van Overis Z iš Šiaulių.
Dėl Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurės rungėsi 19 dalyvių, kliūtys buvo pakeltos į 130 cm aukštį, persirungime – iki 135cm.
Gražuolė taurė atiteko Aivarui Bataičiui su žirgu Dobilas iš Šiaulių. Antroji ir trečioji vietos – triskart Lietuvos čempionui, daugkartiniam tarptautinių varžybų prizininkui Matui Petraičiui iš Joniškio sporto klubo „Audruvis“.
Konkūro sėkmė, populiarumas neįsivaizduojami be rėmėjų. Esame dėkingi Plungės rajono savivaldybei, Jurgio Razmos Pilietiškumo ir bendruomeniškumo ugdymo draugijai, A. Klišonio KF „Inesa“, notarei Ginai Drackienei ir visiems, kurie neabejingi žirgų konkūrui Plungėje.
Jojimo sporto klubo „Rafaella“ prezidentė Genutė Šakienė

Pasitikome XIV Tarptautinį Mykolo Oginskio festivalį

Žemaitijos metais ūžia, banguoja visas mūsų kraštas – renginių gausa Lietuvai ir pasauliui primename, jog esame verti būti šios Žemaičių žemės sūnūs ir dukros.
Paskutinę vasariškai šiltą rugpjūčio dieną iškilmingai, aidint Kauno karybos paveldo klubo „Kauno pavieto laisvieji šauliai“ patrankos salvėms, pasitikome XIV Tarptautinį Mykolo Oginskio festivalį. Didelė garbė ir pasididžiavimas, kad Lietuvos nacionalinės filharmonijos globojamą festivalį kasmet pradeda Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras. Įspūdingam atidarymo koncertui dirigavo šio orkestro Garbės dirigentas, Plungės garbės pilietis, Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio meno vadovas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas profesorius Juozas Domarkas.
Daugiatūkstantinė festivalio publika užgniaužusi kvapą klausėsi simfoninio orkestro atliekamų melodijų, šiltomis ovacijomis palydėjo talentingų operos solistų Viktorijos Miškūnaitės ir Tomo Pavilionio pasirodymus.
ĮSIMINTINOS FESTIVALIO AKIMIRKOS:

Paminėtas Baltijos kelio 30-metis

Rugpjūčio 23-ąją, praėjusį penktadienį Žemaičių dailės muziejuje paminėtas Baltijos kelio 30-metis, kurio metu susirinkusieji žiūrėjo dokumentinį filmą, dalijosi prisiminimais.
Baltijos kelias prieš tris dešimtmečius, rugpjūčio 23-ąją, organizuotas minint 50-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto metines. Sustoję ir rankomis susikabinę trijų Sovietų sąjungos okupuotų Baltijos šalių žmonės šiuo būdu išreiškė protestą dėl pasirašytų slaptųjų protokolų ir neteisėtos valstybių okupacijos. Istorikas Bronislovas Pocius priminė, kokią reikšmę Europai ir mūsų šaliai turėjo Molotovo-Ribentropo paktas – Sovietų sąjungos ir Vokietijos pasirašyta nepuolimo sutartis su slaptaisiais protokolais.
Po trumpos istorinės apžvalgos žiūrovai, tarp kurių ir Seimo nariai Jonas Varkalys bei Jurgis Razma, meras Audrius Klišonis, turėjo galimybę pasižiūrėti dokumentinį filmą „Nepakartojamas Baltijos kelias“.
Po filmo peržiūros dalyvavusieji Baltijos kelyje – mokytoja Irena Domarkienė, plungiškis metraštininkas Alfonsas Beresnevičius ir kiti pasidalijo savo jausmingais prisiminimais...

„Žemaičių dailės muziejaus“ inf.

„Žemaičių dailės muziejaus“ inf.

Paminėtas 25-asis muziejaus gimtadienis
Liepos 16-ąją, antradienį, Žemaičių dailės muziejuje buvo paminėtas 25-asis gimtadienis, kuriame dalyvavo politikai, įstaigos lankytojai ir bičiuliai, buvę muziejaus darbuotojai. Šia proga skambėjo nuoširdūs sveikinimai, padėkos.
Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas priminė, jog 1994 m. liepos 16 d. Kultūros ministerijos ir švietimo sekretorius Vytautas Balčiūnas bei Plungės rajono savivaldybės tarybos pirmininkas Gintaras Morkis rūmų terasoje pasirašė šio muziejaus steigimo sutartį. Taip pat padėkojo ir kitiems politikams, kultūros veikėjams, prisidėjusiems prie muziejaus įkūrimo ir visapusiško atnaujinimo.
Savo ruožtu į jubiliejų atvykusieji svečiai – politikai, rėmėjai, bičiuliai linkėjo įstaigos kolektyvui ir toliau išlikti kūrybingiems, aktyviems, profesionaliems.
Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis mūsų darbuotojams – Daivai Ročienei, Irenai Jonauskienei, Danutei Einikienei, Danutei Zabielienei, Laimutei Arlauskienei bei direktoriui įteikė padėkas už ilgametį sąžiningą darbą.
Pasibaigus oficialiajai daliai, susirinkusieji turėjo galimybę pasiklausyti muzikos virtuozo Sauliaus Petreikio su grupe atliekamų kūrinių, apžiūrėti naujas parodas – „Prancūzų ekspresionizmo legendos Serge Labégorre tapyba“ bei „Šiuolaikinis Žemaičių menas“. Beje, šios parodos bus eksponuojamos iki rugsėjo 20 dienos.
O buvusieji muziejaus darbuotojai, susėdę prie vaišių stalo, dar ilgai nesiskirstė, dalijosi šviesiais prisiminimais...
„Žemaičių dailės muziejaus“ inf.

Čiurlenantis Mykolo Oginskio rūmų parkas

Kasmet Lietuvoje vyksta visus muziejus jungiančio projekto „Lietuvos muziejų kelias“ renginiai. Šiemet pasirinkta tema „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“. Tad šį šeštadienį, Mindaugo karūnavimo dieną, mūsų muziejuje buvo skirtas dėmesys parko vandenims –tyvuliuojantiems tvenkiniams bei Babrungo upei.
Tądien užsukusieji į muziejų galėjo pasigėrėti penkių autorių, dalyvavusių paskelbtame konkurse „Bėgantys parko vandenys“ išraiškingomis fotografijomis, pamatyti muziejaus fonduose saugomų Liudviko Pociaus, Valentino Ylos, Kosto Žuolio, Aleksandro Ilginio ir daugelio kitų autorių vandens tema tapytus darbus. Beje, nuotraukų konkurse vienbalsiai komisijos pripažinti verti pirmosios vietos telšiškės Alinos Čapienės įamžinti meniški, it impresionistinio stiliaus darbai parko vandenų vaizdai.
Besidomintieji vandens ekologija galėjo sužinoti kokie yra parko tvenkinių bei upės laboratorinių tyrimų rezultatai. O norintieji parko vandenis – tvenkinius bei upę apžiūrėti, pasiklausyti apie juos legendų, dalyvavo šiai progai parengtoje ekskursijoje „Tviskančios parko akys – tvenkiniai“.
„Žemaičių dailės muziejaus“ inf.

Pristatyta paroda „Babrungo brydėmis“

Praėjusį penktadienį Žemaičių dailės muziejuje atidaryta iš Plungės kilusios menininkės Irminos Rimeikytės-Dudėnienės akvarelės ir keramikos paroda „Babrungo brydėmis“.
Irmina, pristatydama savo darbus, džiaugėsi, jog savo sukurtas akvareles bei keramikos darbus pagaliau turi galimybę pristatyti ir savo gimtajame Plungės mieste, gražioje erdvėje – kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose. Autorės teigimu, ši paroda – tarsi stabtelėjimas, atsigręžimas atgal į primirštus svarbius dalykus, į brangius ir giliai kertelėse saugotus prisiminimus, atradimus ir pastebėjimus iš vaikystės, kuri prabėgo pababrungio pakrantėse...
Menininkę šia proga pasveikino didžiulis artimų giminaičių ir bičiulių būrys.
Paroda veiks iki rugpjūčio 19 d.
Kviečiame apsilankyti!
„Žemaičių dailės muziejaus“ inf.

Gegužės 4 d., Latvijos Nepriklausomybės paskelbimo dieną, vyko dailininkų Nugzar Paksadzės (Latvija, Gruzija), Nataljos Baiduk (Rusija) ir Tukumo (Latvija) dailininkų grupės parodų atidarymas. Renginyje dalyvavo gausus būrys Latvijos menininkų ir svečių. Susirinkusiuosius pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Prodą pristatė Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas ir parodos kuratorė, muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Skurdauskienė. Koncertą dovanojo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokiniai. Parodas kviečiame aplankyti iki birželio 10 d.

Gegužės 2 d. vyko Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos dainavimo skyriaus mokytojos Irenos Bakanauskienės mokinių koncertas, skirtas Motinos dienai „Tau, mano Mamyte“. Skambiomis dainomis mokinės dovanojo meilę ir šilumą savo mamoms ir visiems koncerto klausytojams.

Balandžio 24 d. minėjome Plungės valdytojo, visuomenės veikėjo, filantropo ir lietuviškos spaudos rėmėjo kunigaikščio Mykolo Mikalojaus Severino Marko Oginskio 170-ąsias gimimo metines. Minėjimas buvo pradėtas Šv. Mišiomis už Oginskių giminės mirusiuosius Plungės Šv. Jono Krikštytojo ir Rietavo Šv. arkangelo Mykolo bažnyčiose. Po jų vyko kunigaikščio pagerbimas prie Rietavo Oginskių koplyčios-mauzoliejaus. Vakaro iškilmingame koncerte dr. Jolanta Skurdauskienė pristatė Mykolo Oginskio gyvenimo įvykius, buvo atidaryta menininko Romualdo Inčirausko medalių paroda, skirta Oginskiams. Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos gabiausi mokiniai dovanojo jaukų ir šiltą koncertą. Vakaro dalyvius pyragais, pagal XIX a. Oginskių receptus, vaišino Eterė Muralienė. Žemaičių dailės muziejus dėkoja visiems prisidėjusiems prie šio gražaus minėjimo kūrimo – Plungės bažnyčios klebonui Vytautui Gedvainiui, Rietavo bažnyčios klebonui Antanui Gutkauskui, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktoriui Vytui Rutkauskui, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos bendruomenei ir kitiems.