LT EN

PRAĖJUSIO RENGINIO AKIMIRKOS

Dokumentinio filmo „VISOS TARMĖS GRAŽIAUSIOS“ pristatymas.

2020.03.06 dieną vyko Lietuvių kalbos dienoms paminėti skirtas dokumentinio filmo pristatymas. Valandos trukmės filme pristatoma ne tik nuostabi Lietuvos gamta, bet ir tarmiškai kalbantys įvairių regionų ir kartų atstovai, pradedant dainuojančia žemaite močiute, baigiant guviais Sūduvos vaikais. Filmo pristatyme dalyvavo režisierius Arvydas Barysas ir teksto autorė plungiškė dr. Dalia Kiseliūnaitė.

Pristatyta Poznanės Račynskių bibliotekos (Lenkija) knyga „Kunigaikštienė Marija Oginskienė. Mano prisiminimai“.

Jau nuo ankstaus ryto svečiai iš Lenkijos susipažino su muziejuje eksponuojamais ir fonduose saugomais artefaktais, Oginskių giminės istorija ir dvaro kompleksu. Leidinio rengėjas, įvado ir komentarų autorius, habil. dr. Ryszard Nowicki (Bydgoščės Kazimiero Didžiojo universitetas) ir Agnieszka Łuczak (Poznanės Račynskių biblioteka) pristatyme dėkojo Žemaičių dailės muziejaus direktoriui A.Bakanauskui ir dr. J.Skurdauskienei už priėmimą ir naujai suteiktą informaciją. Pristatydami knygą svečiai kalbėjo apie visą kunigaikštienės Marijos Oginskienės gyvenimą – nuo ankstyvos santuokos iki mirties sulaukus garbaus amžiaus. Nors kelių atsiminimų dalių trūksta, kunigaikštienės gyvenimo vingiai, charakteris, svarbiausi įvykiai aprašyti detaliai, tad suteikia gyvus liudijimus apie to meto aristokratijos gyvenimą ir kasdienybę, nušviečiančiais ne tik pačios Marijos Oginskienės, bet ir jos amžininkų biografijas, devynioliktojo šimtmečio pabaigos Žemaitijos dvarų aplinką.

Renginyje sveikinimų ir padėkos žodžius tarė Paweł Krupka (Lenkijos institutas Vilniuje), Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Asta Beierle Eigirdienė, M.K. Čiurlionio dailės muziejaus atstovas Osvaldas Daugelis ir kiti garbūs svečiai, atvykę į naujos knygos sutiktuves.
Tęsiant kunigaikščių Oginskių muzikines tradicijas renginyje virtuoziškai grojo jaunasis Plungės M.Oginskio meno mokyklos pianistas Matas Stabingis.
Leidinys pristatytas lenkų kalba, tačiau Plungės muziejininkai viliasi, kad netrukus juos galėsime skaityti ir lietuvių kalba.

Jubiliejinė skulptoriaus Juozo Kalinausko kūrybos darbų paroda

Žemaičių dailės muziejuje atidaryta žymaus Lietuvos skulptoriaus, medalininko, nusipelniusio meno veikėjo Juozo Kalinausko jubiliejinė paroda. Ją papildė skulptoriaus dukros Linos Kalinauskaitės sukurti medaliai, juvelyrikos dirbiniai.
Svarbiausia parodos tema – Lietuvos istorija. Istorija unikalioje formoje – medaliuose. Kuriant medalius, pasitelkiamas ne tik talentas, žinios, bet ir įžvalgus protas, sugebantis atmesti tai, kas nereikšminga, sugeneruojant iškalbingas detales – simbolius, o tai ir atveria medaliuose istorijos esmę. Juozo Kalinausko medaliai – miniatiūriniai istorijos epai. Kūrybos bendraautorystė su dukra Lina Kalinauskaite parodai suteikia lengvumo, skaidrumo, moteriško subtilumo, išieškant medalių turinio harmonijos.
Sveikinimo žodį tarė Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Asta Beierlė Eigirdienė.
Jubiliejinės parodos atidarymo vakarą nuskaidrino Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokinių parengtas koncertas. Grojo kanklininkų ansamblis (mokytoja Irena Urbonienė), fortepijonu – Akvilė Rimkutė, Paulina Šatkauskytė (mokytoja Aliona Alminienė), smuiku griežė Akvilė Skersonaitė (mokytoja Ramunė Žebrauskienė, koncertmeisterė Rima Žilinskienė), instrumentinis trio: Akvilė Skersonaitė (mokytoja Ramunė Žebrauskienė), Ingrida Bertašiūtė (mokytoja Romena Bernotienė), Laura Bertašiūtė (mokytoja Ligita Veniulienė).

Kalėdų Senelio sutiktuvės

Akimirkos iš šeštadienį M. Oginskio rūmuose šurmuliavusio Kalėdų Senelio sutiktuvių renginio. Šeimas sutiko ne tik rūmų damos, bet ir gerai visiems pažįstami herojai. Vaikai pasipuošę veidus, prisilankstę balionų ir išmokę šokių judesių sulaukė Kalėdų Senelio, kuris visus nusivedė į savo rezidenciją rūmuose ir apibėrė dovanomis.

Skulptūrėlių ir atvirukų paroda ŽMOGUS SU KNYGA
Lapkričio 23 d. Žemaičių dailės muziejuje atidaryta skulptūrėlių ir atvirukų paroda ŽMOGUS SU KNYGA skirta Simono Daukanto bibliofilų klubo 35 metų sukakčiai.
Parodos autorių – Plungės Senamiesčio mokyklos istorijos mokytoją, Simono Daukanto bibliofilų klubo pirmininką, literatą Gintautą Černeckį – sveikino susirinkę ilgamečiai klubo draugai ir artimieji, buvę auklėtiniai bei kiti garbūs svečiai.
Mes džiaugiamės galėdami prisidėti prie šios gražios sukakties paminėjimo. Paroda Žemaičių dailės muziejaus mokslinėje bibliotekoje veiks iki 2020 m. sausio 31 dienos.

Edukacinė popietė „Pabudinkit mus pavasarį“
Žemaitės memorialinis muziejus, Bukantės dvarelis, penktadienį, kvietė į edukacinę popietę „Pabudinkit mus pavasarį“. Vaikai medžių šakeles puošė sėklomis. Į medžiagos skiautes bėrė sėklas, rišo ant medžių šakų. Reikėjo gerai įsidėmėti kokioje skiautėje, kokia sėklytė gyvens per žiemą, nes atėjus pavasariui reikės prisiminti, ką sodinsi. Vaikai iš Šateikių vaikų dienos centro (vadovės Simona ir Inga), Šateikių bibliotekos klubo Mozaika“ (vadovė Margarita) savo medžių šakeles puošė su meile, grožėjosi savo darbeliais, nekantravo greičiau grįžti namo, parodyti tėveliams ką pavyko pasidaryti.

Parodos „Aistringoji Lietuvos tekstilė Lietuvos dvaruose“ atidarymas
Lapkričio 8 d., Žemaičių dailės muziejuje vyko parodos „Aistringoji Lietuvos tekstilė Lietuvos dvaruose“ pristatymas.

Paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945–1948“
Lapkričio 6-ąją, trečiadienį, Žemaičių dailės muziejuje pristatyta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus parengta paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945–1948“.