LT EN

AKCIJA EMIGRANTAMS

Titulinis   »   RENGINIAI   »   AKCIJA EMIGRANTAMS

2018 m. Žemaičių dailės muziejus kvietė Lietuvos jaunimą, gyvenantį ne gimtinėje, Lietuvos valstybės 100-mečio jubiliejų švęsti kartu – dalyvauti akcijoje „TOKIA ESI TU, MANO ŽEME! “. Norėjome emigracijoje gyvenantį jaunimą prakalbinti meno kalba, kad per kūrybą atsivertų saugomi meilės, ilgesio, pasididžiavimo savo žeme jausmai. Šia akcija siekėme, kad dabartinės kartos kūrėjai tęstų vyresniosios kartos emigrantų menininkų tradiciją – jų kūryba sugrįžtų į gimtinę. Atsiliepusiems į akciją siunčiame žinutę – „visada esate laukiami savo žemėje“.
Dalijamės išeivijos jaunimo kūryba su visais:


Ieva Kausteklytė ir Darius Verbickas

BUGSPOT – tai meno studija, įkurta mūsų, Ievos Kausteklytės ir Dariaus Verbicko.
Drauge sujungėme skirtingas savo idėjas, stilius ir estetines vertybes, taip siekdami sukurti unikalius meno darbus. Vedami noro originaliai kurti grafikos technika, bandome pasiekti tai, kas nenuspėjama. Kitaip tariant, mūsų bendradarbiavimas yra bandymas turėti įtakos vienas kito praktikoms. Svarbu apjungti abiejų kūrybinius procesus, be jokių išankstinių idėjų apie galutinį rezultatą.

Jūratė Dzemionaitė

Gimiau ir su mama užaugau Vilniuje, o vasaras praleisdavau prie jūros pas tėtį. Šiuo metu jau penkti metai gyvenu ir studijuoju Olandijoje.
Mažame studentiškame miestelyje Groningene baigiau anglų kalbos ir kultūros bakalauro studijas ir iškart išlėkiau į didesnį Amsterdamą. Dabar jau baigiu magistro studijas – literatūrą ir edukaciją Amsterdamo universitete.
Daug skaitau, po darbo laisvomis akimirkomis lankau muziejus, galerijas.
Atrasta meilė dar neleidžia Olandijos palikti, tad po truputį laužau liežuvį olandų kalba ir bandau prisijaukinti Amsterdamą!

Renata Jonauskaitė

Gimiau 1990 metais Plungėje. Pirmieji žingsniai į pažinimo ir meno pasaulį prasidėjo Plungės akademiko Adolfo Jucio, Senamiesčio vidurinėse bei Mykolo Oginskio meno mokyklose.
2009 m. baigusi Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnaziją, išvykau studijuoti interjero dizainą į Kembridžą Jungtinėje Karalystėje. Išsipildė vaikystės svajonė gyvenimą paskirti kūrybai. Po studijų įsidarbinau interjero dizainere Kembridžo dizaino studijoje.
2013 m. išvykusi į stažuotę Vokietijoje, dirbau Hamburge ir Berlyne – tarptautinėje dizaino kompanijoje „Fab DBY“.
Dabar gyvenu Londone, esu interjero dizaino direktorė „Maris Interiors“ kompanijoje. Jau beveik dešimt metų gyvenu ne gimtinėje, bet savo kūrinius noriu dovanoti Lietuvos 100-mečiui.

PAGONYS
Popierius, pastelė

GIMTOJI ŽEMĖ
Popierius, akrilas, tušas