LT EN

Aktualijos

ŽEMAITĖŠKA SO ŽEMAITĖS KŪRINIO

Žemaitės memorialinis muziejus V–XII klasių moksleivius kviečia į
jaunimo teatrų savaitgalį „Žemaitėška so Žemaitės kūrinio“

Jaunimo teatrų savaitgalis vyks dviem etapais.
Gegužės 20 dieną, šeštadienį, Žemaitės memorialiniame muziejuje
Bukantėje spektaklius pristatys visi dramos kolektyvai. Iš jų komisija
atrinks po vieną geriausią vaikų ir jaunimo teatro kolektyvą, kurie
bus kviečiami savo spektaklius parodyti rašytojos Žemaitės 172-ųjų
gimimo metinių proga birželio 3 dieną, šeštadienį, Bukantėje.
Spektaklis turi būti režisuotas tik pagal rašytojos Žemaitės kūrinius.
Komisija vertins ir nominuos pagal amžiaus grupes V–VII klasių ir
VIII–XII klasių artistiškiausią aktorių, kolektyvo scenografiją,
geriausią režisierių.
Lauksime jūsų pasirodymų muziejuje.
Pasiteirauti galite telefonais 8 684 44797, 8 618 74169.

Žemaitės memorialinis muziejus

Susitikimas su rašytoja Kristina Gudonyte

Spalio 4-oji, antradienis, Žemaitės memorialiniame muziejuje buvo neeilinė diena. Muziejuje lankėsi viešnia – Kristina Gudonytė, knygų paaugliams autorė: „Jie grįžta per pilnatį“, „Gėlių dvaras“, „Ida iš šešėlių sodo“.
2014 metais K. Gudonytei už kūrybą vaikams ir paaugliams, įtaigų intelektualinį ir psichologinį turinį, jautrumą gimtajai kalbai buvo paskirta Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigta vaikų literatūros premija. Knygų autorė taip pat yra surengusi 15 tapybos autorinių darbų parodų.
Tą dieną Bukantėje K. Gudonytė buvo labai nustebinta, kad muziejų aplankė nemažas būrys moksleivių, kuriems buvo smalsu pamatyti garsią rašytoją.
Knygų autorė mielai bendravo su jaunimu, papasakojo apie save, savo mokslo metus, įvairiausius nuotykius, kada pradėjo rašyti. Nespėjome net apsidairyti, kaip prabėgo susitikimui skirtas laikas. Atsisveikindama viešnia pažadėjo, kad būtinai atvyks į mūsų muziejų pristatyti naują savo knygą.
Tad lauksime kito susitikimo.

Rudens vakarą – spektaklis

Rugsėjo 30 d., penktadienį, Žemaitės memorialinis muziejus kvietė rudens vakarą praleisti su Skuodo kultūros centro Žemaičių teatru.
Gausus žiūrovų būrys matė komišką detektyvą „Auroros Borealis smūgis“. Vaidinimo autorius ir režisierius – Edmundas Untulis.
Aktoriams baigus vaidinimą ir nusilenkus žiūrovams, niekas nepatikėjo, kad vaidinimas baigėsi ir jau laikas eiti namo…
Bukantėje skuodiškiai – ne pirmą kartą, todėl pažadėjo vėl čia sugrįžti po metų – su nauju vaidinimu.

ŽOLINĖ – ŽEMĖS DIEVO ŠVENTĖ

Rugpjūčio 12 d. Žemaitės memorialinis muziejus Bukantėje kvietė į Žolinę. Žolininkė iš Mažeikių Jadvyga Balvočiūtė pasakojo apie įvairių žolelių naudą mūsų organizmui, vaišino žolelių arbata.
Po renginio buvo galima įsigyti arbatžolių, o žolininkė Jadvyga negailėjo patarimų.
Žolinė, pasak šviesaus atminimo Tėvo Stanislovo, yra žemės Dievo šventė, kuomet žmogus pamato, kaip jo darbas duoda rezultatų, jo sodas subrandina vaisių, miškai atveria savo gėrybių kraites. Tada atsiranda gamtos, žemės ir žmonių santarvė.

Žemaitės memorialinio muziejaus inf.

Renginių Bukantėje akimirkos

Liepos 29-osios vakare, po vasaros darbų, Žemaitės memorialinis muziejus kvietė į Šateikių kultūros centro Narvaišių filialo dramos būrelio „Saviške“ spektaklį pagal Edmundo Untulio komediją „Čerauninkės eksperimėnts“.
Susirinkusieji nesigailėjo atvykę, nes juoko ir geros nuotaikos užteko ilgam. Po spektaklio niekas neskubėjo namo, nes tik čia, Bukantėje, galima pajusti tikrąjį gamtos grožį. Atitrūkus nuo darbų, norisi kuo ilgiau pabūti autentiškoje aplinkoje.
*****
„...ir netrukus buvo iškeltos karalaitės ir balto vilko vestuvės. Į vestuves suvažiavo svečių iš devynių šalių. Visi taip šauniai linksminosi, kad laukai ir girios skambėjo, kalnai dundėjo“ (ištrauka iš lietuvių liaudies pasakos „Baltas vilkas“)
Kas nenorėtų grįžti į vaikystę ir, susirangęs šalia mamos, klausytis jos sekamos pasakos?
Rugpjūčio 3 dieną Žemaitės memorialinis muziejus kvietė grįžti į vaikystę: prisiminti seniai skaitytas pasakas, jas pasekti ar paskaityti iš savo mėgstamos knygos. Vaikai šiltai glaudėsi prie mamų ir įdėmiai klausėsi jų sekamų pasakų.
Vėliau visi vaišinosi arbata. Mamos viena kitos klausinėjo, ar dar skaito vaikams prieš miegą pasakas? Atsakymų buvo įvairių, bet visos pritarė: užaugęs su pasakų knyga, žmogus į pasaulį žvelgia kitomis akimis.

Lobių Bukantėje dar yra

Gegužės 26-ąją Žemaitės memorialinis muziejus vaikus kvietė į smagią, intriguojančią popietę „Neatrasti lobiai Bukantėje“.
Komandos vykdė muziejaus parengtas užduotis, o kai jas atliko, ieškojo paslėpto lobio. Dalyviams buvo taip smagu, kad, ir suradę lobį, nesiliovė ieškoti toliau. O ką gali žinoti? Muziejuose nutinka keisčiausių dalykų...
Išsidūkę prisėdo muziejaus kiemelyje, po Žemaitės klevu, valgyti gardžios, čia pat virtos sriubos.
Pasisotinę ir nusprendę, kad būtinai čia dar atvyks ieškoti lobių, kupini įspūdžių, išsiskirstė namo.


Žemaitės memorialinio muziejaus inf.


Kiekvienas uždekime vidinę šviesą

Žiemą – tamsiausiuoju metų laiku – norėtųsi uždegti vidinę savo šviesą. Tik dažnai sunku suvokti, kaip tai turėtų vykti.
Žemaitės memorialiniame muziejuje kilo gražus paprotys – Advento metu įeiti į ant grindų esančią, iš eglės šakų išdėliotą spiralę, kurios viduryje iš didelės šviesos galime pasiimti savo šviesą (užsidegti žvakeles).
Vėlyvą gruodžio 11-osios popietę kvietėme į edukacinį renginį „Advento sodelis“. Lydimi adventinių liaudies dainų, eidami iš eglės šakų susuktu spiralės formos taku, pajutome bendrumo jausmą, suvokėme Tamsą ir Šviesą, o namo išsinešėme Ramybę.


Lapkričio 27-ąją vyko kita edukacinė popietė „Apšvieskim Bukantę žibintais“. Dalyvavo Šateikių bibliotekos klubo „Mozaika“ vaikai su vadove Margarita Gedviliene. Jie darė ir puošė adventinius žibintus.
Mažiesiems „mozaikiukams“ užsiėmimas taip patiko, kad jie pradėjo tarp savęs varžytis, kas gražiau papuoš adventinį žibintą.
Laikas prabėgo labai greitai, lauke ir temti pradėjo. Pakiliai nusiteikę vaikai, nešini adventiniais žibintais, su kuriais galima ir pasišviesti, išskubėjo namo laukti Kalėdų.


Žemaitės memorialinis muziejus  lapkričio 20 d. kvietė į edukacinę popietę „Pabudinkit mus pavasarį“ iš edukacinio tęstinio ciklo „Gyvenimo ratas“

Žemaitės memorialinis muziejus lapkričio 20-ąją kvietė į edukacinę popietę „Pabudinkit mus pavasarį“ iš tęstinio edukacinio ciklo „Gyvenimo ratas“. Dalyvavo Salantų gimnazijos 5 b klasės moksleiviai su mokytoja Andželika Andrijauskiene. Vaikai medžio šakeles puošė augalų sėklomis. Pasimokę galės savo darbeliais papuošti ir mokyklą, namus. Dalį darbelių vaikai padovanojo muziejui, tad iki pavasario jie džiugins ir mūsų  darbuotojus bei lankytojus. O pavasarį sėkleles prikelsime naujai gyvybei.