Naujiena

IN MEMORIAM: IRENA VITKAUSKIENĖ

2022 02 23

Vasario 17 – ąją Amžinybėn išėjo žurnalistė Irena Vitkauskienė.

                      Irena Ramanauskaitė – Vitkauskienė gimė 1957 m. sausio 16 d. Irkutsko srityje, Tulūne, tremtinių šeimoje.  Užaugo Rdviliškio rajone. Baigusi Vilniaus universitete žurnalistiką, trumpai dirbo Panevėžyje, o 1982 metais atvažiavo į Plungę ir pradėjo dirbti „Žemaičio“ (tuometinės „Kibirkšties“) redakcijoje. Prasidėjus Atgimimui, įsijungė į Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veiklą. Įsitraukė į ją visa širdimi ir skyrė tam visas jėgas ir gebėjimus. Nuo 1990 iki 1997 metų buvo Plungės rajono savivaldybės tarybos narė. 1991 – 1994 metais redagavo kultūros-istorijos savaitraštį „Saulutė“. 1997-1999 metais buvo Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja.

                      Gražus buvo velionės Irenos gyvenimas. Per jį padaryta daug prasmingų darbų. Buvo labai gabi, talentinga žurnalistė. Bendradarbiavo daugumoje Lietuvos laikraščių, ilgesnį laiką yra dirbusi „Lietuvos aide“, „Valstiečių laikraštyje“. Rašė visomis temomis, labai nuoširdžiai pasakodama apie žmones, jų kasdienius gyvenimus.  Irena labai mylėjo žmones, ypač senus, vargstančius, gyvenimo skriaudžiamus. Kiekvienam, kuris kreipdavosi į ją kaip į žurnalistę, tarybos narę ar tiesiog Sąjūdį atstovaujantį  žmogų, stengėsi padėti iš visos širdies, kartu išgyvendama, išklausydama su ypatinga empatija ir jautrumu. Tokia pat ji buvo ir Mama, Močiutė, draugė, bendradarbė.

                      Paskutinius metus velionė praleido Kaune. Tačiau Plungėje praėjo daugiau negu du Irenos Vitkauskienės gyvenimo dešimtmečiai. Čia užaugo vaikai – du sūnūs ir dukra. O mums liko kartu išgyventų akimirkų šviesa ir šiluma.

                      Irena labai mylėjo savo tėviškę, daug apie ją pasakodavo. Toje šventoje jai žemėje ir atgulė amžino poilsio.

 

Žemaičių dailės muziejaus bendruomenė


Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-20 2022-02-28 11:57
Žemaičių dailės muziejus
Biudžetinė įstaiga
Parko g. 1, LT-90113, Plungė
Tel./Faks.: (8 448) 52492
El. paštas: zd.muziejus@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas: 191123113
Muziejaus veikla
Maloniai kviečiame įvertinti Žemaičių
dailės muziejaus teikiamų paslaugų kokybę

Draugaukime