Naujiena

Olandijos menininkų paroda

2021 08 28

Vakar Plungėje iškilmingai atidarytas XVI Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis. Renginyje dalyvavęs kultūros ministras Simonas Kairys kalbėjo, jog ši tvirta tradicija yra didžiulis organizatorių, iškilių Lietuvos menininkų, festivalio publikos, svečių, rėmėjų, bičiulių nuopelnas.
„Džiugu, kad ir šiandien ši M. Oginskio darbus menanti vieta tampa įkvėpimo ir kūrybinių bendradarbysčių šaltiniu daugybei žmonių. Neslėpsiu – ir artimiausioje savo aplinkoje turiu tokį pavyzdį, kuriuo didžiuojuosi. Mano mama, poetė Elena Borusevičiūtė – Šidlauskienė, įkvėpta būtent Oginskių istorijos, parašė eilėraščių ciklą „Skambant Oginskio polonezui”.
Tačiau šiandien čia skambės ne Oginskio polonezas, bet Verdi „Requiem”, skirtas šviesios atminties maestro Petrui Bingeliui. Šio nepaprasto žmogaus atminimas, kaip ir Mykolo Oginskio palikimas, kaip ir šio festivalio organizatorių įdirbis, mums yra dar vienas kelrodis, kuria kryptimi turėtume žvelgti ir į kokias vertybes orientuotis", – sakė kultūros ministras S. Kairys.
(Organizatorių nuotr.)

Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-20
Žemaičių dailės muziejus
Biudžetinė įstaiga
Parko g. 1, LT-90113, Plungė
Tel./Faks.: (8 448) 52492
El. paštas: zd.muziejus@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas: 191123113
Muziejaus veikla
Maloniai kviečiame įvertinti Žemaičių
dailės muziejaus teikiamų paslaugų kokybę

Draugaukime