Naujiena

Smagi edukacija su tapytoju Antanu Šeronu

2022 05 10

Žemaičių dailės muziejus tęsia tradiciją palaikyti vietos tapytojus - šįkart netradiciniu būdu. Vyko neeilinė tapybos edukacija, kurią vedė savo darbus muziejuje eksponuojantis dailininkas Antanas Šeronas. Jo mokiniais smagiam pusdieniui tapo Plungės meno mokyklos tapybos klasių auklėtiniai. Tai buvo unikali patirtis abiems pusėms – tapytojui pasidalinti subtiliomis tapymo technikos ypatybėmis, na o moksleiviams iš pirmų lūpų tiesiogiai sužinoti ir pasisemti praktinių tapymo paslapčių.

Edukacija prasidėjo nuo A. Šerono pasakojimų kaip gimsta jo darbai, kokią techniką mėgsta ir naudoja dailininkas, kokius dažus renkasi vienam ar kitam darbui atlikti. Buvo sulaukta daug susidomėjimo ir klausimų tiek iš vaikų, tiek iš mokytojų.

Vėliau sekė praktinis edukacijos etapas – tapymo pamoka. Nors ir trumpam pakeista įprastinė aplinka, muziejaus erdvėmis, o mokytoju tapęs pats dailininkas paliko vaikams didelį įspūdį ir ryškų vidinį postūmį ir toliau drąsiai eiti šiuo kūrybiniu keliu.

 Nuotraukos fotografo Antano Untydi

Ši edukacija yra viena iš projekto "Žemaičių dailės pristatymai" renginių ciklo dalis, kurią parengė Žemaičių dailės muziejaus pavaduotoja dr. Jolanta Skurdauskienė. Projekto rėmėjas – Plungės rajono savivaldybė.
Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-20
Žemaičių dailės muziejus
Biudžetinė įstaiga
Parko g. 1, LT-90113, Plungė
Tel./Faks.: (8 448) 52492
El. paštas: zd.muziejus@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas: 191123113
Muziejaus veikla
Maloniai kviečiame įvertinti Žemaičių
dailės muziejaus teikiamų paslaugų kokybę

Draugaukime