Naujiena

„BE FILTRŲ“

2023 08 26


 Paroda „Be filtrų“
Žemaičių dailės muziejuje

Šioje parodoje pristatomi šešių garsių šiuolaikinių dailininkų iš Lietuvos ir Latvijos darbai bei suteikiama unikali galimybė susipažinti su žmogaus vaizdavimu tapyboje.

Pastaraisiais dešimtmečiais tapyba, ypač portretinė, meno pasaulyje buvo ignoruojama. Skaitmeninėmis medijomis susižavėję menininkai eksperimentavo ir kūrė ne tik fizinėje, bet ir virtualioje erdvėse, tapybos žanrai buvo laikomi anachronizmu. Ši situacija pasikeitė – dabar tapyba išgyvena atgimimą. Vis dėlto skaitmeninė kultūra leido iš naujo suvokti didžiulę pasakojamą vaizdinių galią. Dabar pripažįstame, kad vaizdiniai, kaip ir žodžiai, gali sužadinti svajones, skatinti mąstymą ir padėti suprasti mus supančius žmones bei aplinką. Šis naujas suvokimas įkvepia tapytojus, kurie, nepaisydami skaitmeninių vaizdų prieinamumo, nusprendė išreikšti save tradicinės tapybos priemonėmis.

Parodoje nagrinėjamos įvairios temos, susijusios su žmogaus figūros vaizdavimu, tyrinėjant mus supančio pasaulio suvokimą ir interpretacijas. Ji taip pat pabrėžia įvairių patirčių perkėlimą į dvimatį paviršių. Kiekvienas iš parodoje dalyvaujančių tapytojų pasižymi išskirtiniais techniniais įgūdžiais, kuriuos derina su sudėtingomis nuorodomis į istoriją, meno istoriją ir šiuolaikinę vizualiąją kultūrą. Jie sąmoningai iškraipo, transformuoja ir suteikia žmogaus figūrai naujų formų, prasmių. Kiekvienas menininkas į žmogaus atvaizdą perkelia savo individualią perspektyvą ir asmeninį pasaulio supratimą.

Nuo 1991 m. tapyba Lietuvoje ir Latvijoje išgyvena ryškų, galingą atgimimą. Šiuolaikiniai menininkai meistriškai geba derinti tradicines technikas su šiandien aktualiomis temomis, pasakojimais ir simboliais. Jie įrodo, kad tapybos žanras yra aktualus, žavintis ir verčiantis susimąstyti, įtraukiantis, stebinantis netikėtais naratyvais.

PARODOS KATALOGAS


Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-20
Žemaičių dailės muziejus
Biudžetinė įstaiga
Parko g. 1, LT-90113, Plungė
Tel./Faks.: (8 448) 52492
El. paštas: zd.muziejus@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas: 191123113
Muziejaus veikla
Maloniai kviečiame įvertinti Žemaičių
dailės muziejaus teikiamų paslaugų kokybę

Draugaukime