Naujiena

Klaipėdos kamerinio orkestro koncertas

2023 09 02

Klaipėdos kamerinio orkestro koncertas
(meno vadovas Mindaugas Bačkus).
Programoje: M. K. Oginskio, G. Bizet , L. Arditi, G. Puccini, F. Lehar, B. Britten, B. Dvariono kūriniai ir Ukrainiečių liaudies dainos.
Solistė Kseniya Bakhritdinova (Ukraina).
(Žirgyno koncertų salė)

Festivalis, prasidėjęs spalvų kerais ir muzikinėmis kaskadomis užliejęs susižavėjimo neslepiančią publiką, toliau kviečia plungiškius ir miesto svečius pasinerti į meno pasaulį, tapti tvaria jo dalimi. Ovacijos nutilo tik trumpam – festivalio dvasia toliau sklando po miestą.
Rugsėjo 2 dieną, šeštadienį, 17 val. Kunigaikščio Mykolo Oginskio dvaro žirgyno salėje koncertuos Klaipėdos kamerinis orkestras. Kolektyvas, kurio meno vadovas – žymus violončelininkas Mindaugas Bačkus, pasižymi ambicingomis, įsimenančiomis programomis, žavi itin jautriu muzikiniu susiklausymu, tad melomanus nustebins ne tik pasirinktu įvairių šalių ir laikotarpių kompozitorių kūrybos repertuaru, bet ir išskirtiniu debiutiniu Ukrainos nacionalinės operos solistės Kseniyjos Bakhritdinovos pasirodymu.
Privalu paminėti, kad koncerte pasirodysianti solistė K. Bakhritdinova į Lietuvą iš Kyjivo atvyko vejama karo audros. Savo profesinę veiklą atlikėja toliau tęsia bendradarbiaudama su Lietuvos meno įstaigomis, atstovaudama savo šaliai. Klausytojų laukia be galo jautri akistata: festivalio scenoje skambės ukrainiečių liaudies dainos, jų melodijų gelmėse, išplaukiančiose iš talentingosios K. Bakhritdinovos balso, atsivers kraujuojanti Ukrainos širdis...
Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis, išbandytas laiko, nenutilęs, savo aprėptimi pranokęs daugelio muzikinių festivalių rėmus, toliau neša aukštai iškeltą meno vėliavą – kaip testamentą, kaip nuorodą į amžinąsias pasaulio vertybes: gėrį, humanizmą ir viltį.
Danutė Einikienė
Žemaičių dailės muziejus

Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-20
Žemaičių dailės muziejus
Biudžetinė įstaiga
Parko g. 1, LT-90113, Plungė
Tel./Faks.: (8 448) 52492
El. paštas: zd.muziejus@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas: 191123113
Muziejaus veikla
Maloniai kviečiame įvertinti Žemaičių
dailės muziejaus teikiamų paslaugų kokybę

Draugaukime