Naujiena

Knygos „Naujagimiai" pristatymas

2023 11 24

Žemaičių dailės muziejuje tęsiame profesionaliosios literatūros vakarų ciklą ir lapkričio 24-ąją, penktadienį, 16 valandą kviečiame į susitikimą su jaunosios kartos kūrėja – prozininke, literatūros kritike Jurga Tumasonyte, kuri pristatys novelių romaną „Naujagimiai“.

Šia knyga autorė grįžta prie magiškojo realizmo, pasakoja šeimos bei miestelio istoriją. „Suplakiau realistinį ir maginį pasaulius, įdėjau transformuotų tautosakinių elementų, istorinių detalių, savo mirusių, niekada nematytų giminaičių šešėlių, parafrazių ir intertekstų, asmeninių ir svetimų patirčių, košmarų ir gražių sapnų“, – atskleidžia rašytoja.

J. Tumasonytė Lietuvos periodikoje yra publikavusi daugybę pokalbių su įvairių sričių menininkais. Debiutinė trumposios prozos knyga „Dirbtinė muselė“ (2011 m.) autorei pelnė Kazimiero Barėno literatūros premiją už nebanalų, ironišką žvilgsnį į realybę ir patrauklią stilistiką. Antrasis jos apsakymų rinkinys „Undinės“ (2019 m.) pateko į akcijos „Metų knygos rinkimai“ penketuką suaugusiesiems, buvo įtrauktas į Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto paskelbtą kūrybiškiausių knygų dvyliktuką, įvertintas Jurgos Ivanauskaitės premija.

Projektą „Kultūros slinktys: profesionalioji literatūra Plungėje“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Žemaičių dailės muziejaus inf.
Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-20 2024-01-04 10:19
Žemaičių dailės muziejus
Biudžetinė įstaiga
Parko g. 1, LT-90113, Plungė
Tel./Faks.: (8 448) 52492
El. paštas: zd.muziejus@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas: 191123113
Muziejaus veikla
Maloniai kviečiame įvertinti Žemaičių
dailės muziejaus teikiamų paslaugų kokybę

Draugaukime