Naujiena

IX PASAULIO ŽEMAIČIŲ DAILĖS PARODA

IX PASAULIO ŽEMAIČIŲ DAILĖS PARODA

2024 04 18

 IX Pasaulio žemaičių dailės parodos kuratoriai skelbia IX Pasaulio žemaičių dailės parodai  atrinktų jaunųjų  kūrėjų sąrašą.

 Dėkojame dalyvavusiems!
Organizatoriai

 
Jaunųjų menininkų sąrašas

Pijus Čeikauskas

Paulius Gadeikis

Aleksas Grašys

Emilija Globytė

Vasarė Kuprevičiūtė

Elena Laurinavičiūtė

Artūr Manukian

Simona Martinkutė

Karolis Paulikas

Ugnė Upė Pilitauskaitė

Gintarė  Razmaitė

Donatas Repeika

Mykolas Šimkevičius

Ieva Vaičaitytė

Juzefa Viktorija Venckutė

Aurelija Zaburaitė

Ignė Zdanevičiūtė

Džiugi žinia – skelbiami parodos autoriai!

IX Pasaulio žemaičių dailės parodos kuratoriai paskelbė parodai atrinktų darbų kūrėjų sąrašą. 2024 metais vyksiančios parodos viename iš ekspozicinių segmentų  savo darbus pakviesti pristatyti  43 autoriai.

Dailę studijuojančių kūrėjų sąrašas bus skelbiamas vėliau.

Dėkojame dalyvavusiems!
Organizatoriai

Baronas Petras

Bugailiškytė Aistė

Burba Augustinas Virgilijus

Drulys Dainius

Erminas Nerijus

Galminienė Dalia

Garjonas Antanas

Gintalas Petras

Gražys  Audrius

Griušys Pranas

Inčirauskienė Zita

Inčirauskas Romualdas

Januliene Ilona

Janulis Vaidotas

Judakova Oksana

Kalinauskaitė  Lina

Kasputienė Adelė

Kulikauskaitė-Krivickienė Asta

Kundrotienė Vilma

Lemežis Aurimas

Ložytė Daiva

Olbutas Antanas

Pociūtė Julija

Ringelienė Lina

Santockyte Auguste

Simutis Valdas

Skroblyte Gintarė

Skudžinskas Marius

Snarskis Mindaugas

Stasiulevičius Aloyzas

Stasiulevičiūtė Ona

Šalkauskaitė  Jolanta

Šeronas Antanas

Šimelionytė-Kapalinskienė Rūta

Šimkevičienė Asta

Šimkutė Aurelija

Šturmaitė Elma

Uznevičiūtė Jolanta

Vaičaitis Tomas

Vasiliauskaitė Paulina

Venclovas Kazys

Žalpys Arvydas

Žukas Vaidotas

 

PASAULIO ŽEMAIČIŲ DAILĖS PARODA
(apie pačią parodą)

Plungė kviečia menininkus dalyvauti IX Pasaulio žemaičių dailės parodoje

 Pasaulio žemaičių dailės paroda – vienas seniausių sambūrių Lietuvoje, kas kelerius metus sukviečiantis Plungėn kūrybines pajėgas iš viso pasaulio. Tai išskirtinis reiškinys Lietuvos mene, nes dalyviais čia gali tapti tik iš šio regiono kilę ar jame gyvenantys, jaučiantys prigimtinį, glaudų ryšį su Žemaitija menininkai. IX Pasaulio žemaičių dailės parodos atidarymas vyks 2024 m. vasarą Žemaičių dailės muziejuje, kuris įsikūręs vienuose gražiausių Lietuvoje – restauruotuose kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose.

Senokai išaugo vietinės reikšmės meno renginio statusą

„Šį kartą subūrėme didelę parodos organizatorių komandą, nes senokai išaugome iš kartais mums vis dar bandomo priklijuoti vietinės reikšmės meno renginio statuso,“ – sako Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Skurdauskienė. – „9-oji paroda bus eksponuojama net trijuose dvaro pastatuose, o svarbiausias atrankos kriterijus – ne tik žemaitiškos šaknys, matome ir norime pasauliui parodyti, kokiomis meninėmis galiomis skleidžiasi mūsų kūrėjų talentas.“

„Paroda neabejotinai yra tapusi ne tik svarbia regiono dailės tradicija, ji – ir visos Žemaitijos kultūrinio gyvenimo ašis, aplink kurią buriasi žemaičiai dailininkai su keliomis kartomis Lietuvos, išeivijos ir netgi pasaulio kūrėjų. Renginys suburia bendruomenę, menininkus, yra meninės minties židinys, reikšmingas moksliniu, edukaciniu ir muziejiniu aspektais,“ – sako parodos kuratorė Goda Giedraitytė.

 Ne žemaitiškosios meškos, o darbo kokybė nulems sprendimą

Parodos kuratorės Goda Giedraitytė ir Neringa Poškutė-Jukumienė kartu su parodos architektu Antanu Gerliku, kviesdami profesionalius menininkus dalyvauti parodoje, teigia tikį, kad ilgai atskira šalimi pasaulio žemėlapiuose buvusi Žemaitija per šimtmečius suformavo žemaitiškąją tapatybę. Kviečia kūrėjus siūlyti iki 3 darbų, sukurtų 2021–2023 m. Medžiagos, technika neribojami: tapyba, grafika, skulptūra, tekstilė, keramika, juvelyrika, objektai, instaliacijos, performansai, video ir kt.

Ketinančius dalyvauti parodoje dailininkus organizatoriai kviečia iki 2024 m. sausio 15 d. užpildyti dalyvio anketą ir jos priedus, kurie skelbiami muziejaus interneto tinklalapyje https://zdm.lt   

 Parodai bus specialiai įrengiami trys dvaro pastatai

Paroda bus konstruojama iš kelių ekspozicinių segmentų: kviestinių autorių ekspozicijos ir viešo konkurso būdu atrinktų kūrinių parodos. Viena kviestinių ekspozicijų – in memoriam, ji bus skirta Pirmosios pasaulio žemaičių dailės parodos organizatoriui ir dalyviui Rimantui Dauginčiui pagerbti.

„Skulptorius Rimantas Daugintis – išskirtinis Lietuvos menininkas, kurio gyvenimas ir kūryba verti prisiminti atskira paroda,“ – teigia vienas iš parodos organizatorių dr. Viktoras Liutkus. – „R. Daugintis buvo ne tik pirmosios parodos Plungėje organizatorius – tai ir viena paskutiniųjų sovietinio režimo aukų, 1990 metų gegužės 9-ąją susideginęs prie SSRS–Vengrijos sienos, protestuodamas prieš sovietų politiką Lietuvoje.“

2024 m. parodoje atskiros erdvės bus skiriamos jauniesiems kūrėjams ir lauko objektams. Pasak organizatorių, tarp kurių yra istorikas dr. Dangiras Mačiulis bei dailės istorikė Skirmantė Smilingytė-Žeimienė, žemaitiškasis savitumas apčiuopiamas iš čia kilusių menininkų kūryboje, jie padės profesionaliai parengti parodą lydinčią kultūros programą, istoriniai atminčiai skirtą dalį.

 Žymiausi iš Žemaitijos kilę menininkai eksponuos Lietuvoje nerodytus darbus

„Toks dailės parodos mastas ir ambicija – išskirtinis reiškinys Lietuvos mene. Visų pirma dėl istorinių ir geografinių kūrybinio regiono ištakų ir savitos – žemaitiškos – tapatybės, mąstysenos išpažinimo. Parodos organizatorių komanda – intriguojanti, juokaudamas galėčiau pasakyti, kad jėgas suvienijo „seno ir naujo“ – istorinį palikimą puoselėjanti ir ateities kontūrus brėžianti – komanda,“ – teigia Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvydas Bakanauskas. – „Tarp kviestinių, iš Žemaitijos kilusių menininkų dalyvaus žymiausi pasaulyje kūrėjai, Plungėje išvysime jų darbus, niekur iki šiol neeksponuotus Lietuvoje“.

IX Pasaulio žemaičių dailės paroda vyks nuo 2024 m. birželio 22 d. iki gruodžio 31 d. Plungėje, Žemaičių dailės muziejuje.

 Žemaičių dailės muziejaus informacija

KVIETIMAS

ANKETA

PRANEŠIMAS SPAUDAI


Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-20
Žemaičių dailės muziejus
Biudžetinė įstaiga
Parko g. 1, LT-90113, Plungė
Tel./Faks.: (8 448) 52492
El. paštas: zd.muziejus@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas: 191123113
Muziejaus veikla
Maloniai kviečiame įvertinti Žemaičių
dailės muziejaus teikiamų paslaugų kokybę

Draugaukime