Naujiena

VASARIO 16

2023 02 08

Šventiškai paminėjome Lietuvos valstybės atkūrimo Vasario 16 dieną!

Žemaičių dailės muziejaus renginius pradėjome Advokato namelyje su partizanų aprangos rekonstruktoriumi, kraštotyrininku, „Misija Sibiras`17“ dalyviu Aurimu Rapaliu. Uniformuotas, su pilna partizaniška manta miško brolis papasakojo apie laisvės kovų atminimo svarbą, laisvės kovotojų herojiškumo apraiškas Plungės krašte ir visoje Lietuvoje, laisvės ir demokratijos siekį. Po paskaitos visi dalyviai turėjo unikalią galimybę prisiliesti prie gyvosios istorijos pavyzdžių.

Vėliau, čia pat – Advokato namelyje sulaukėme ir pačių mažiausių lankytojų, kurie dalyvavo edukacijoje „Plungės herbo paslaptis“, pristatančioje Plungės miesto savivaldos ir herbo reikšmę ir auginančioje pilietinį sąmoningumą.

Žemaičių dailės muziejus taip pat sulaukė šurmulingos lankytojų gausos. Čia lankytojai buvo kviečiami dalyvauti jau tradiciniame pažintiniame-orientaciniame žaidime, po M. Ogisnkio rūmų ekspozicines sales, kuris supažindino su svarbiausiais eksponatais, žaismingai ir patraukliai užtvirtino lankytojų žinias valstybinės šventės proga.

Vasario 16

LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENĄ
 
 
11 val. Edukacinis užsiėmimas „Miško brolių takais“
 M. Oginskio rūmų Advokato name (Laisvės al. 17)
 
 Čia Jūsų lauks autentiški pasakojmai, surinkti iš amžininkų prisiminimų, apie Plungės krašto partizanų kovas. Kiekvienas galės išmėginti savo rankų miklumą spausdinimo mašinėle, pakilnoti ginkluotę, pažvelgti pro langą su pirmojo pasaulinio karo žiūronais, kuriuos naudojo ir partizanai.
 
 13 val.  Dirbtuvėlės vaikams „Plungės herbo paslaptis“
 
Ar kada susimąstei ką reiškia Plungės herbe esantys simboliai ir spalvos? Gal jie slepia mįslę..?
Ateik į dirbtuvėles - sužinosi visus atsakymus ir pasigaminsi savo herbą-magnetuką!
   
 
12.00 - 16.00 val.
ŽEMAIČIŲ DAILĖS MUZIEJUS
Žemaičių dailės muziejus (Parko g. 3A)
Su muziejumi išsamiau susipažinti padės
smagus pažintinis žaidimas visai šeimai
 
LANKYMAS NEMOKAMAS
Edukacinis užsiėmimas „Miško brolių takais“
M. Oginskio rūmų Advokato name (Laisvės al. 17)

Atvykęs uniformuotas, su pilna partizaniška manta, trispalve rankoje, miško brolis papasakos apie laisvės kovų atminimo svarbą, laisvės kovotojų herojiškumo apraiškas, laisvės ir demokratijos siekį, kartu užtrauks partizanišką dainą bei praves visapusiškai įdomią istorijos pamoką! Negirdėti pasakojimai surinkti iš amžininkų prisiminimų, nuo laiko pageltusios fotografijos, žibalinė lempa, autentiška ginkluotė, spausdinimo mašinėlė ir kiti buities reikmenys. Kiekvienas galės išmėginti savo rankų miklumą spausdinimo mašinėle, sužinoti kiek kilogramų mantos turėjo nešti partizanai žygyje, pakilnoti ginkluotę, pažvelgti pro langą su pirmojo pasaulinio karo žiūronais, kuriuos naudojo ir partizanai. Susitikimo metu bus vedama diskusija, bus kalbama apie partizanų dainų, slapyvardžių tradiciją, skiriamuosius ženklus, bunkerius. Jūsų laukia aktyvus, gyvybingas, emociškai stiprus, informatyvus susitikimas-pamoka-kelionė į laisvės kovų istorijos pažinimą.

Edukacinę programą ves partizanų istorijos rekonstruktorius, žygeivis, kraštotyrininkas Aurimas Rapalis, įgijęs daug žinių kraštotyrinėje veikloje, dalyvavęs Misija Sibiras 2017 ekspedicijoje, aktyviai vykdantis edukacinius užsiėmimus vaikams ir jaunimui įvairiomis etnokultūrinėmis bei istorinėmis temomis visoje Lietuvoje. 2020 m. Salantuose (Kretingos r.) įkūrė savo krašto laisvės kovų istoriją reprezentuojančias edukacines erdves, ekspoziciją - PARTIZANŲ TROBĄ (veda jose ekskursijas, edukacinius užsiėmimus apie laisvės kovų istoriją).


Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-20
Žemaičių dailės muziejus
Biudžetinė įstaiga
Parko g. 1, LT-90113, Plungė
Tel./Faks.: (8 448) 52492
El. paštas: zd.muziejus@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas: 191123113
Muziejaus veikla
Maloniai kviečiame įvertinti Žemaičių
dailės muziejaus teikiamų paslaugų kokybę

Draugaukime