Naujiena

Rugsėjo 17 d. (šeštadienį) 17.00 val.

2022 09 17

RUGSĖJO 17 D. (ŠEŠTADIENIS) 17.00 VAL.

Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų jungtinio styginių orkestro koncertas „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“.

 Dalyvauja: Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio, Palangos Stasio Vainiūno, Šilutės, Gargždų, Naujosios Akmenės, Telšių, Kretingos, Plungės Mykolo Oginskio muzikos ir meno mokyklų jaunieji stygininkai.

Solistai: esami ir buvę Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokiniai
Kristupas Končius ir Nikolas Šiškovas (trimitai), Elijus Danilevičius (akordeonas),
Titas Lapkauskas (smuikas) ir operos solistė Aistė Pilibavičiūtė (sopranas).

 Koncertmeisteriai: Romena Bernotienė, Mindaugas Girčys

 Dirigentas – Tomas Ambrozaitis

 Programoje: M. K. Oginskio, M. K. Čiurlionio, J. Naujalio, N.Sinkevičiūtės, J.Brahms, J. Schrammel, J. Sibelius, E. Grieg. D. Foster, L. Moore, E. de Curtis ir kt. kompozitorių kūriniai.

Festivalio tradicija – koncertas „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“

Festivalio unikalumas – tai tradicija tapęs Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų jungtinis stygininkų orkestro koncertas, atiduodantis pagarbą lietuvių profesionaliosios muzikos pradininkui Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui.

Akivaizdu, kad M. K. Čiurlionis – vienas ryškiausių ir žymiausių lietuvių kūrėjų, kurio gyvenimo ir kūrybos keliai atvedė į Plungę, miestui suteikė reprezentuojančios kultūros istorijos statusą.

Tradicijos saugomos ir tęsiamos. Kaip ir kasmet, kai M. Oginskio parkas tyliai „matuojasi“ spalvingą rudens rūbą, plungiškiai ir miesto svečiai festivalio sumanytojų kviečiami švęsti lietuvių kompozitoriaus M. K. Čiurlionio gimtadienį.

Rugsėjo 17 d., šeštadienį, 17.00 val. Žemaitijos krašto muzikuojantis jaunimas, talkinant jų pedagogams bei koncertmeisteriams Romenai Bernotienei, Mindaugui Girčiui, pristatys meistriškai parengtą programą. Žirgyno koncertų salėje daugiau kaip 150 meistriškumo nestokojančių atlikėjų ne tik žadins istorinę muzikinę atmintį, bet ir suteiks pliūpsnį gerų emocijų, skriejančių tiesiai į klausytojų širdis. Šiandieninis jaunimas pildo M. K. Čiurlionio pasakytus žodžius:Bet reikia turėti šviesos su savimi, iš savęs, kad šviestum tamsybėse visiems ant kelio stovintiems, kad jie išvydę patys rastų šviesos savyje ir eitų savo keliu, kad nestovėtų tamsybėse“.

Stygininkų orkestre muzikuos Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio, Palangos Stasio Vainiūno, Mažeikių Vytauto Klovos, Šilutės, Gargždų, Naujosios Akmenės, Telšių, Kretingos, Plungės Mykolo Oginskio muzikos ir meno mokyklų jaunieji atlikėjai. Koncertas šiemet skiriamas atkurtos Plungės vaikų muzikos mokyklos 60-mečiui. Ta proga orkestro programoje pasirodys esami ir buvę mokyklos mokiniai solistai: Simas Pučinskas ir Nikolas Šiškovas (trimitai), Elijus Danilevičius (akordeonas), Titas Lapkauskas (smuikas) ir operos solistė Aistė Pilibavičiūtė (sopranas).

Orkestrą Čiurlionio atminties keliais subtiliai, įtaigiai ves dirigentas Tomas Ambrozaitis.

Danutė Einikienė
Žemaičių dailės muziejus

Nuotraukos Sauliaus Narkaus


Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-20
Žemaičių dailės muziejus
Biudžetinė įstaiga
Parko g. 1, LT-90113, Plungė
Tel./Faks.: (8 448) 52492
El. paštas: zd.muziejus@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas: 191123113
Muziejaus veikla
Maloniai kviečiame įvertinti Žemaičių
dailės muziejaus teikiamų paslaugų kokybę

Draugaukime