Renginys

AUSTIEJA ir grupė

2023 07 13

Austieja - muzikos ir poezijos kūrėja, kurios išskirtinis bruožas - žemaičių kalba atliekamos dainos, persipynusios su subtiliais muzikos ir gamtos elementais. Žemaitijos dvarų festivalis džiaugiasi galėdamas pakviesti į šios išskirtinės atlikėjos ir grupės koncertą pačioje Žemaitijos krašto širdyje – Plungės mieste viename gražiausių Lietuvoje Oginskių rūmuose.
Koncertas vyks rugpjūčio 18 d. 19 val. Žirgyno salėje, garsėjančioje viena geriausių akustikų šalyje.
Koncerte Austieja dainuos kartu su grupės nariais – Deividu Pilecku (fortepijonas), Tadu Petkevičiumi-Grajausku (gitara) ir Robertu Tamošiūnu (perkusija). Tai talentingų, profesionalių muzikantų komanda, kuriuos nuo daugumos skiria tai, kad geba intuityviai jausti muziką. „Rinkdamasi sau muzikantus vadovavausi intuicija. Vienas iš svarbiausių dalykų buvo tai, kad muzikantai tuščiai nedemonstruotų technikos, ko šių dienų kontekste netrūksta, užgožiant svarbiausią dalyką - sielą muzikoje. Man svarbu buvo, kad jie gebėtų rasti dainą ir vienos natos skambesio gylyje. Tai jie gali.“,  - grupės sąstatą originaliai pristato nepaprastoji Austieja.
Atlikėja išgarsėjo daina „Žiaurē graži žėima“ – vos per porą dienų tapo interneto sensacija, nes žmonės ja pasidalijo tūkstančius kartų. „Nerealiai gražu! Pasirodo gražiausia meilės kalba visai ne prancūzų, o žemaičių“, - emocijomis dalinasi viena klausytoja. 
Kūrėja yra savo dainų autorė, solistė, pritaria smuiku ir fortepijonu. 
Mergina su aplinkiniais taip pat bendrauja žemaitiškai. Kodėl pasirinko šią kalbą muzikinei kūrybai, ji paaiškina: „Esu žemaitė. Ir manau, kad jei mintį vedi iš savo vidaus, ji skamba gimtąja kalba, kuria geriausiai ir atsiskleidžia. Galiu dainuoti bendrine lietuvių kalba, galiu išjausti, tačiau veikiausiai tai nebūtų taip tyra ir taip gilu. Žemaičių kalba savo grynumu yra tarsi kelio į tikrumą sutaupymas. Mums, žemaičiams, ši kalba yra arčiausiai dangaus“. Žemaitiškai Lietuvoje kalba apie 100 tūkstančių žmonių.
Koncerto programoje minimalistiniais garsais perteikiami prasme alsuojantys žodžiai klausytojui leis įžengti į paslapties ir tikrovės erdvę, o žingeidžiam - atrasti. 

Bilietus galite įsigyti https://tickets.paysera.com/lt/event/austieja-ir-grupe-7a1c

Apie kitus grupės narius:
Deividas Pileckas - profesionalus pianistas, studijuojantis džiazą, itin talentingai galintis improvizuoti įvairiuose žanruose. Tai jaunas, perpektyvus, ypatingą muzikinę intuiciją turintis muzikas. 
Tadas Petkevičius-Grajauskas - profesionalus gitaristas, atlikėjas, džiazo pedagogas, save randantis minėtame žanre, tačiau sielos platybėse aprėpęs ir Austiejos kūrybą, kurią dabar puošia savo gitaros garsais. Dalyvavęs gausybėje džiazo festivalių Lietuvoje ir užsienyje, bendradarbiauja su įvairaus spektro atlikėjais ir kompozitoriais. 
Robertas Tamošiūnas -  jauniausias grupės narys, perkusininkas. Talentingas muzikantas, groja įvairiais instrumentais, taip pat yra vokalistas, pats kuria dainas ir muzikos kūrinius. 
Žemaitijos dvarų festivalis vyksta trečią kartą dviejuose populiariuose šio Vakarų Lietuvos regiono dvaruose – Oginskių Plungėje ir Mažeikių rajone esančiame Renavo dvare. Festivalio rėmėjai: „Plungės lagūna“, „Plungės šaltis“, „Jubana“, „Kūbas“. Partneriai – Renavo dvaro sodyba, Plungės rajono savivaldybė, Žemaičių dailės muziejus, Santarvė ir Telšių žinios.

Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-20 2023-08-02 08:55
Žemaičių dailės muziejus
Biudžetinė įstaiga
Parko g. 1, LT-90113, Plungė
Tel./Faks.: (8 448) 52492
El. paštas: zd.muziejus@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas: 191123113
Muziejaus veikla
Maloniai kviečiame įvertinti Žemaičių
dailės muziejaus teikiamų paslaugų kokybę

Draugaukime