Paroda

„Eksperimentai su šviesa: meno laboratorija“

2020 03 12

„Eksperimentai su šviesa: meno laboratorija“ – Tekstilininkų ir dailininkų gildijos organizuojamas tęstinis tarptautinis projektas

Paroda „Eksperimentai su šviesa: meno laboratorija“ buvo eksponuojama Plungės Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose-Žemaičių dailės muziejuje. Tai mobili inovatyvios tekstilės paroda, lydima atvirų kūrybinių meno dirbtuvių. Tai tęstinis tarptautinis projektas, kuris pirmą kartą įgyvendintas 2006 m. Kauno pilies bokšte. Nuo to laiko paroda apkeliavo ne tik atskirus Lietuvos miestus, bet ir apsilankė Čekijoje, Baltarusijoje, Estijoje, Vokietijoje. 2016 m. parodą buvo galima pamatyti Raudondvario dvaro muziejaus erdvėse.
Parodoje dalyvaujantys profesionalūs menininkai Laima Oržekauskienė, Lina Jonikė, Jūratė Petruškevičienė, Jolanta Šmidtienė, Valda Verikaitė, Modestas Malinauskas ir kiti žinomi dailininkai, taip pat svečiai iš užsienio savo darbus dekoruoja liuminescenciniam apšvietimui jautriais siūlais ar dažais ir eksponuoja juos aklinoje tamsoje, apšviečiant juos tik liuminescencine šviesa. Lokalus apšvietimas kviečia žiūrovą artimiau susiliesti su kūriniais. Jautrios medžiagos, menininkų panaudotos liuminescenciniam apšvietimui sukurti, meno kūriniams suteikia paslaptingumo aurą.
Šiais metais kūrėjai tęs parodos „Eksperimentai su šviesa: meno laboratorija“ idėją. Šį kartą nauja meno instaliacija bus sukurta ir pritaikyta specialiai Žemaičių dailės muziejaus erdvėms. Iš netradicinių medžiagų pagaminti objektai bus skirti dar labiau praturtinti ir papuošti dvaro erdves bei palikti neišdildomą įspūdį jo lankytojams.
Atidarymo dieną parodos menininkai atliks performansą „Auganti – kintanti mandala“. Tai bendras kūrinys, kurio inertiškas augimas bus vykdomas viso projekto periodo metu. Kviesime parodos lankytojus irgi prisidėti prie kūrybinio proceso, eksperimentuoti su spalvomis ir pratęsti kompoziciją. Tokiu būdu mandala ne tik keisis, bet ir didės.
Parodos rengėjai


Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-23
Žemaičių dailės muziejus
Biudžetinė įstaiga
Parko g. 1, LT-90113, Plungė
Tel./Faks.: (8 448) 52492
El. paštas: zd.muziejus@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas: 191123113
Muziejaus veikla
Maloniai kviečiame įvertinti Žemaičių
dailės muziejaus teikiamų paslaugų kokybę

Draugaukime