Naujiena

Festivalį išlydėsime nusilenkę muzikos karaliui Liudvikui van Bethovenui

2020 09 26

Programoje: L. van Bethoveno uvertiūra „Egmontas“, Trečioji simfonija „Herojinė“

Jubiliejinis festivalis, atrodo dar taip neseniai patrankų salvėmis priminęs, jog galėsime visą mėnesį gėrėtis ir džiaugtis viena iškiliausių klasikinės muzikos švenčių Žemaitijoje, ruošiasi atsisveikinti...

„Muzika privalo išskelti ugnį iš žmogaus sielos“, – sakė vienas didžiausių visų laikų pasaulio kompozitorių Liudvikas van Bethovenas. Ir jis buvo tūkstantį kartų teisus! Tiek savo gyvenime, tiek kūryboje, liepsnodamas plačia emocine prigimtimi, pasauliui paliko nemirtingą, pilną aistros besiskleidžiančios romantizmo epochos muziką. Festivalio publika turės išskirtinę prabangą patirti Liudviko van Bethoveno muzikos jėgą, klausydami uvertiūrą „Egmontas“, sukurtą pagal to paties pavadinimo J. V. Gėtės istorinę dramą, kurioje ryški žmogaus pasirinkimo – gyvybė ar laisvė– tema. Panašūs motyvai nuskambės ir kompozitoriaus trečioje simfonijoje „Herojinė“, kurią jis buvo dedikavęs Napoleonui Bonapartui, bet sužinojęs, kad jis save pasiskelbė imperatoriumi, tiesiog nirtulingai ištrynė dedikaciją, popieriuje palikdamas skylę...

Laikas parodė, kad kompozitorius buvo teisus, sakydamas, kad „ Už tai, kas esu, turiu dėkoti tik sau. Kunigaikščių yra ir bus tūkstančiai. Bethovenas tik vienas“.

Kulminacinis jubiliejinio festivalio atsisveikinimo koncertas – tvirtose rankose: Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui diriguos Juozas Domarkas – žmogus-legenda pasaulyje neturinti analogo – vienam simfoniniam orkestrui maestro vadovavo ir dirigavo daugiau kaip penkiasdešimt metų. Atsakingas požiūris ir pastovumas – Juozo Domarko asmenybės bruožai, dominuojantys ir rengiant festivalio menines programas.

Danutė Einikienė
Žemaičių dailės muziejaus vyr. fondų saugotoja

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d.  COVID-19 profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimo tikslais Žemaičių dailės muziejus prašo žiūrovų REGISTRUOTIS į  Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio renginius.

REGISTRACIJA


Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-20 2020-09-29 09:10
Žemaičių dailės muziejus
Biudžetinė įstaiga
Parko g. 1, LT-90113, Plungė
Tel./Faks.: (8 448) 52492
El. paštas: zd.muziejus@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas: 191123113
Muziejaus veikla
Maloniai kviečiame įvertinti Žemaičių
dailės muziejaus teikiamų paslaugų kokybę

Draugaukime