Parko vartai
1879 m. pastatyti puošnūs neorenesansinio stiliaus vartai - pagrindiniai įvažiuojamieji PARKO VARTAI su varteliais pėstiesiems. Reprezentacinis statinys, dar vadinamas "baltaisiais vartais", yra puikus organiškos gamtos ir architektūros vienovės pavyzdys.
Vartų kampus pabrėžia stambūs piliastrai, o tarp jų įkomponuotose arkinėse nišose stovi XVI a. šarvais aprengtos karių figūros.
Vartų stulpus vainikuoja dvi viena prieš kitą sėdinčios meškos, priekinėmis letenomis laikančios skydus su herbais. Oginskių laikais viename skyde buvo pavaizduotas Oginskių giminės herbas, kitame - grafų Skuževskių, Marijos Oginskienės giminės, herbas. Sovietiniais metais Skuževskių giminės herbas dingo.
Pro šiuos vartus žirgų traukiamomis karietomis į dvarą įvažiuodavo pats kunigaikštis Mykolas Oginskis su žmona Marija, garbingi tolimesni ar artimesni svečiai. Akmenimis grįstu keliu (brukiu) parko alėja karietos riedėdavo iki rūmų ir sustodavo po paradinių durų balkonu. Lietui lyjant balkonas saugodavo ponus, kad šie nesušlapę patektų į vidų.
Vartų ansambliui priklauso ir SARGO NAMELIS. Dabar čia įsikūręs Plungės turizmo ir informacijos centras.
Priešais, kitoje Dariaus ir Girėno gatvės pusėje, stovi Maloningosios Mergelės Marijos koplytėlė
(objektas Nr. 02, Kultūros turas)
Fazanų augintojo namelis
Vakarinėje parko dalyje išlikęs fazanų augintojo namelis, kuriame gyveno Andžejus Kotoviakas, prižiūrėjęs parko fauną. Šalia – raudonų plytų ūkiniai vartai.
Skalbyklos namelis
Iki šių dienų parko teritorijoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, yra išlikęs vadinamasis skalbyklos namelis, naudotas dvaro reikmėms.
Laisvės alėjos gale tebestovi kunigaikštienės Marijos Oginskienės advokato Skladovskio namas, statytas 1910 m.