Naujiena

Festivalio scenoje – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Čiurlionio kvartetas

2020 09 19

2020 m. rugsėjo 19 d. (šeštadienį), 17.00 val. Čiurlionio kvarteto koncertas

Programoje: M. K. Oginskio, M. K. Čiurlionio, J. Švedo, B. H. Crusell, A. Dvoržako kūriniai

Solistas – Vytautas Kiminius (birbynė)

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio vardo kamerinės muzikos ansamblis susikūrė 1968 metais. Per daugiau kaip penkiasdešimt gyvavimo metų kvartetas yra surengęs per 3000 koncertų, kurie nuskambėjo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje – nuo Islandijos iki Italijos. Koncertinių kelionių maršrutai nusitęsė į Kanadą, JAV, Japoniją, Kiniją, Meksiką. Pašmaikštaudami kvartetą galėtume laikyti ir Plungės miesto muzikiniu ambasadoriumi. Mat minint Plungės valdytojo Mykolo Oginskio senelio kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio 250-ąsias gimimo metines, kvartetas, parengęs specialią programą, koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir Italijos miestuose Florencijoje, Akviloje, Romoje.

2011-uosius kvartetas paskyrė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybai garsinti. Per tuos metus, minint genijaus 100-ąsias mirties metines, surengta šimtas koncertų Lietuvoje ir užsienio šalyse, į programas įtraukti M. K. Čiurlionio kūriniai. Šis koncertinis turas baigėsi UNESCO salėje Paryžiuje. Prisiminkime, kad Čiurlionis ir Plungė taip pat susieti glaudžiais ryšiais. Plungė –  jaunojo menininko kūrybos pradžios kalvė ir jo meilės miestas!

Šį kartą festivalio scenoje kartu su garsiuoju Čiurlionio kvartetu pasirodys birbynininkas Vytautas Kiminius. Koncerto solistas, meistriškai valdydamas birbynę, išgaudamas nepakartojamus liaudiškus skambesius, kartu su kvarteto stygininkais Jonu Tankevičiumi, Dariu Dikšaičiu, Gediminu Dačinsku, Glebu Pyšniaku  muziką  pavers magišku, nežemišku lauku, iš kurio nesinorės išeiti.

Danutė Einikienė
Žemaičių dailės muziejaus vyr. fondų saugotoja

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d.  COVID-19 profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimo tikslais Žemaičių dailės muziejus prašo žiūrovų REGISTRUOTIS į  Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio renginius.
  • Reikalingą asmeninę informaciją (vardą, pavardę, telefono nr. bei gyvenamąją vietą) galima atsiųsti el.paštu: renginiai@zdm.lt 

  • Reikalingą informaciją (vardą, pavardę, telefono nr. bei gyvenamąją vietą) 
    galima atsinešti užrašytą ant popieriaus ir
    perduoti renginio organizatoriams / atsakingiems muziejaus darbuotojams

  • Registruotis bus galima ir prieš koncertą renginio vietoje

Visa su registracija susijusi informacija pasiekiama muziejaus svetainėje https://www.zdm.lt/ 
ir Facebook paskyroje

 

 


Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-20 2020-09-22 09:22
Žemaičių dailės muziejus
Biudžetinė įstaiga
Parko g. 1, LT-90113, Plungė
Tel./Faks.: (8 448) 52492
El. paštas: zd.muziejus@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas: 191123113
Muziejaus veikla
Maloniai kviečiame įvertinti Žemaičių
dailės muziejaus teikiamų paslaugų kokybę

Draugaukime