Naujiena

Gyvosios istorijos diena-festivalis GĪVA GONDINGA

2020 08 15

Žemaičių dailės muziejus jungiasi prie Muziejų kelio renginių ciklo, kurio tema šiemet - „Lietuvos kraštovaizdžiai: kalnų ir kalvų kultūriniai reginiai“. Pagrindinis projekto tikslas - visuomenei parodyti Plungės rajone esančias svarbias archeologines vietas ir seniausią Plungės rajono gyvenvietę – Gondingą.

Patyriminis mokymasis – paliečiant, pabandant, paragaujant - pasaulyje pripažįstamas kaip efektyviausias mokymosi būdas, naudingas ne tik jaunajai kartai, bet ir vyresniems žmonėms. Gondingos piliakalnio gyvosios istorijos dienoje mokytis bus galima iš profesionalių amatininkų, tautodailininkų, mokslininkų ir praktikų, kurie suteiks galimybę patiems paliesti eksperimentinės archeologijos tyrinėjamus amatus, etninę kultūrą, atkurtą senąją Geležies amžiaus gyvenseną bei karybą, paragauti senovinio maisto receptų interpretacijų ir paklausyti archajinių dainų.

2020 m. rugpjūčio 15 d. Gyvosios istorijos diena-festivalis GĪVA GONDINGA

Istorijos, eksperimentinės archeologijos, rekonstrukcijos ir amatų pristatymai viename didžiausių Kuršių (Ceklio žemės) centrų – Gondingos piliakalnyje! #GyvaGondinga

PROGRAMA

09.30 val.  PAŽINTINIS ŽYGIS per Varkalių-Gondingos piliakalnius. Pristatomas projekto „Gandingos ir Varkalių piliakalnių bei jų prieigų tvarkyba ir pritaikymas laisvalaikio ir turizmo reikmėms“ įgyvendinimas.

Vadovas Raimondas Doviltis. Atstumas - 10 km. REGISTRACIJA: tel. nr. +370 686 01748

12.00 val.  SVEIKINIMO ŽODIS (Žemaičių dailės muziejus)

Gondingos piliakalnio, gyvenvietės ir apylinkių istorijos pristatymas. (Plungės rajono viešosios bibliotekos Varkalių skyriaus vyr. bibliotekininkė L. Macijauskienė)

13.00 val.  KURŠIŲ GENTIES ISTORIJOS PRISTATYMAS (Kuršių genties istorijos, kultūros ir karybos rekonstrukcijos klubas PILSOTS)

14.30 val. ŽEMAITUKŲ VEISLĖS ISTORIJOS PRISTATYMAS (V.Gendvilo Žirgynas)

Amatininkų pristatymai:

Kalvystė – Gvidas Slah; Eksperimentinės archeologijos klubas „Pajauta“

Mediena – Romas Bilinskas 

Maistas – Edita Nurmi

Keramika – Kristina Motužienė

Audimas – Ingrida Šilgalytė; kuršių genties rekonstrukcijos klubas „Pilsots“

Žolininkė – Giedrė Bružienė

16.30 val. KURŠIŲ GENTIES GINKLŲ IR KARYBOS PRISTATYMAS, kovos būdų demonstracija (Kuršių genties istorijos, kultūros ir karybos rekonstrukcijos klubas PILSOTS)

18.00 val.  Archajinių karo dainų grupės UGNIAVIJAS koncertas

Viso renginio metu kuršių stovykloje veiks ginklų ir kitų rekonstrukcijų ekspozicija, bus demonstruojami amatai ir jau pagaminti dirbiniai, galėsite juos įsigyti.

Renginio partneriai: Plungės rajono viešosios bibliotekos Varkalių skyrius, Varkalių bendruomenė.

Projektą iš dalies remia:

Lietuvos kultūros taryba

Plungės rajono savivaldybė

 

INFORMACINIAI PARTNERIAI:

Laikraštis „Plungė“

Laikraštis „Žemaitis“

Žemaitijos televizija

Žemaitijos naujienos

„Vakarų ekspresas“

„Žemaičių saulutė“

RC „Spindulys“

 

LAUKIAME JŪSŲ !!!

Daugiau informacijos: tel. +370 629 28680

„Ugniavijas” – tai vienas iš nedaugelio folkloro kolektyvų Lietuvoje, kurį sudaro tik vyrai. Grupės nariai prikelia senąją lietuvių tautos tradiciją – karo dainas. Stiprūs balsai, nuoširdi pasaulėjauta, kruopštus autentiško paveldo atkūrimas ir modernus požiūris – būtent šie bruožai yra „Ugniavijo” raktas į sėkmę. Grupė susikūrė 2007 m., per dešimtmetį išleido tris albumus ir kasmet rengia vis daugiau gyvų pasirodymų. Grupė atgaivino lietuvių tradicinę folkloro muziką, kuri tapo ypatingai populiari jaunimo tarpe. Taip „Ugniavijas” tapo tikru fenomenu Baltijos regione.


Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-20 2020-08-18 09:25
Žemaičių dailės muziejus
Biudžetinė įstaiga
Parko g. 1, LT-90113, Plungė
Tel./Faks.: (8 448) 52492
El. paštas: zd.muziejus@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas: 191123113
Muziejaus veikla
Maloniai kviečiame įvertinti Žemaičių
dailės muziejaus teikiamų paslaugų kokybę

Draugaukime