Naujiena

NAUJASIS BALTIJOS ŠOKIS

2021 07 28

Liepos 28 d., 19 val., Plungė pulsuos tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ ritmu. Šokio menininkės iš Čekijos Respublikos Sabina Bočková ir Johana Pocková Mykolo Oginskio rūmuose pristatys emociškai itin paveikų šokio spektaklį „Liūto guolis“.
„Per šokį mes norėjome nagrinėti temą, kuri nėra vien asmeninė, o liečia platesnį žmonių ratą. Siekiame sukurti erdvę, kurioje kiekvienas galėtų savaip suprasti tai, ką kalbame apie savo santykį su galia ir manipuliacija. Šią erdvę refleksijai kuriame savo šokančiais kūnais ir norime, kad tai stebintys žiūrovai jaustųsi tarsi šokantys kartu“, – teigia kūrėjos.
„Liūto guolis“ – netikrumo ir dviprasmybės bedugnė ne tik atlikėjoms, bet ir žiūrovams. Nors pavadinime galima atpažinti Biblijos įvaizdį, skirtingai nei šventojoje knygoje, liūto guolis nėra amžinas ir dieviškas įstatymas, egzistuojantis nepriklausomai nuo žmonių. Spektaklio metu kuriamas atlikėjų ir auditorijos dialogas, kuriame atsiranda galimybė apmąstymams.
„Siekiame, kad žiūrovai patirtų galią – gestų, ritmo, emocijų, šokio, ir drauge su mumis apmąstytų, kaip galia naudojama mūsų žiniasklaidoje ir politikoje,“ – sako Sabina Bočková ir Johana Pocková.
Plačiau apie festivalį „Naujasis Baltijos šokis“: www.newbalticdance.lt Festivalį rengia Lietuvos šokio informacijos centras ir „Vilniaus festivaliai“, finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-20 2021-07-30 09:52
Žemaičių dailės muziejus
Biudžetinė įstaiga
Parko g. 1, LT-90113, Plungė
Tel./Faks.: (8 448) 52492
El. paštas: zd.muziejus@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas: 191123113
Muziejaus veikla
Maloniai kviečiame įvertinti Žemaičių
dailės muziejaus teikiamų paslaugų kokybę

Draugaukime