Naujiena

Pristatyta Poznanės Račynskių bibliotekos (Lenkija) knyga „Kunigaikštienė Marija Oginskienė. Mano prisiminimai“.

2020 02 26

Jau nuo ankstaus ryto svečiai iš Lenkijos susipažino su muziejuje eksponuojamais ir fonduose saugomais artefaktais, Oginskių giminės istorija ir dvaro kompleksu. Leidinio rengėjas, įvado ir komentarų autorius, habil. dr. Ryszard Nowicki (Bydgoščės Kazimiero Didžiojo universitetas) ir Agnieszka Łuczak (Poznanės Račynskių biblioteka) pristatyme dėkojo Žemaičių dailės muziejaus direktoriui A.Bakanauskui ir dr. J.Skiurdauskienei už priėmimą ir naujai suteiktą informaciją. Pristatydami knygą svečiai kalbėjo apie visą kunigaikštienės Marijos Oginskienės gyvenimą – nuo ankstyvos santuokos iki mirties sulaukus garbaus amžiaus. Nors kelių atsiminimų dalių trūksta, kunigaikštienės gyvenimo vingiai, charakteris, svarbiausi įvykiai aprašyti detaliai, tad suteikia gyvus liudijimus apie to meto aristokratijos gyvenimą ir kasdienybę, nušviečiančiais ne tik pačios Marijos Oginskienės, bet ir jos amžininkų biografijas, devynioliktojo šimtmečio pabaigos Žemaitijos dvarų aplinką.

Renginyje sveikinimų ir padėkos žodžius tarė Paweł Krupka (Lenkijos institutas Vilniuje), Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Asta Beierle Eigirdienė, M.K. Čiurlionio dailės muziejaus atstovas Osvaldas Daugelis ir kiti garbūs svečiai, atvykę į naujos knygos sutiktuves.

Tęsiant kunigaikščių Oginskių muzikines tradicijas renginyje virtuoziškai grojo jaunasis Plungės M.Oginskio meno mokyklos pianistas Matas Stabingis.

Leidinys pristatytas lenkų kalba, tačiau Plungės muziejininkai viliasi, kad netrukus juos galėsime skaityti ir lietuvių kalba.


Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-20
Žemaičių dailės muziejus
Biudžetinė įstaiga
Parko g. 1, LT-90113, Plungė
Tel./Faks.: (8 448) 52492
El. paštas: zd.muziejus@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas: 191123113
Muziejaus veikla
Maloniai kviečiame įvertinti Žemaičių
dailės muziejaus teikiamų paslaugų kokybę

Draugaukime