Naujiena

„Pasimatymai mano svajonių parke“

2020 07 11

Judita Leitaitė, Audronė Juozauskaitė ir Virginija Kochanskytė pristato Lietuvos aristokratų salonų paslaptis programoje „Ir meilė išliks širdy“.

 

Pasimatysime su trimis talentingomis moterimis Judita Leitaite, Audrone Juozauskaite bei Virginija Kochanskyte, kurios džiugins Lietuvos aristokratų salonų žavesiu, legendomis, paslaptimis programoje „Ir meilė išliks širdy“.

Programa skirta romantizmo laike gyvenusioms ir kūrusioms asmenybėms, kurių gyvenimai persipina, susiliečia ir atsispindi jų kūryboje

Programoje skleidžiasi ne tik legendinių asmenybių: kunigaikščio M. K. Oginskio ir Marijos de Neri, Kristinos Gerhardi – Frank ir L. van Bethoveno, kunigaikštytės Sofijos Tyzenhauzaitės ir imperatorių - Aleksandro I bei Napoleono, bet ir genialaus poeto A. Mickevičiaus ir Marilės jausmai.

 Programoje skamba M. K. Oginskio, M.K. Čiurlionio, J. S. Bacho, L. van Bethoveno, F. Šopeno vokaliniai ir fortepijoniniai kūriniai. Pasakojimai, dainos, muzika, poezija  atliepia šių iškilių asmenybių gyventam laikui (romantizmas, XX a. pradžia) ir veda  herojų gyvenimo keliais - per jų aistras, dramatiškus išgyvenimus, per meilės patyrimus, dovanojančius gyvenimo pilnatvę.

1812 m. birželyje barono L. Benigseno, rusų armijos kavalerijos generolo rūmuose, kurie buvo  Vilniaus Vingio parke, šventėje, suruoštoje Rusijos imperatoriaus Aleksandro I garbei, grojant M.K.Oginskio polonezą, šokiui grafaitę Sofiją Tyzenhauzaitę pakvietė imperatorius Aleksandras. Šventėje dalyvavo ir polonezo autorius, imperatoriaus slaptasis patarėjas M.K.Oginskis su žmona M. de Neri. Ko gero, ten įsiplieskė meilė, kuri liepsnojo Sofijos ir Aleksandro širdyse penkiolika metų iki imperatoriaus mirties. O M.K.Oginskio aistringos meilės legenda gražuolei italei M.de Neri? Meilės, kurios pavydėjo daugybė Abiejų Tautų respublikos moterų... Bet toji aistringa meilė neatėmė iš kunigaikščio sugebėjimo žavėtis Grožiu ir jo įkvėptam kurti nuostabius romansus. Ar ne Kristinos Gerhard – Frank asmenybės ir balso grožis įkvėpė sukurti M.K.Oginskį romansą, skirtą šiai Vilniaus gražuolei, svajoti apie  Vilniaus operos teatro sukūrimą jo rūmuose...  Didžioji Adomo Mickevičiaus mūza Marilė yra pasakiusi, kad kiekvienas, atsidūręs šalia jo, taps nemirtingas. Ir ši pranašystė išsipildė - jos mintys, žodžiai, žvilgsnis, šypsena, siluetas visiems laikams pasiliko Poeto kūriniuose.

Visas šias Abiejų Tautų respublikos asmenybes sieja  laisvės ilgesys. Jie visi ne tik svajojo, bet ir veiksmais, kūryba dėjo pagrindus nepriklausomos Lietuvos atkūrimui. Juk diplomatas dirba amžinybei!

 

Žinomų menininkių sukurta  programa, persmelkta rūmų salono atmosferos, atveria klausytojams Abiejų Tautų respublikoje mėgiamo, o vėliau taip madingo dvaro meno salono, kuriame buvo dainuojama, muzikuojama, filosofuojama, meilėj prisipažįstama, žavesį ir dovanoja grožio ilgesiu persmelktus patyrimus.

 


Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-20 2020-07-14 13:46
Žemaičių dailės muziejus
Biudžetinė įstaiga
Parko g. 1, LT-90113, Plungė
Tel./Faks.: (8 448) 52492
El. paštas: zd.muziejus@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas: 191123113
Muziejaus veikla
Maloniai kviečiame įvertinti Žemaičių
dailės muziejaus teikiamų paslaugų kokybę

Draugaukime