Paroda

„Lietuvos katalikų bažnyčios kronikai“ – 50

2022 06 03

Šiemet sukanka penkiasdešimt metų, kai Lietuvos pogrindyje buvo pradėta leisti „Lietuvos katalikų bažnyčios kronika“ („LKB kronika“), ėjusi iki pat Atgimimo – 1989-ųjų.

Prie „LKB kronikos“ leidybos prisidėjo „Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komitetui“ artimi kunigai, vienuolės, pasauliečiai katalikai. Per septyniolika metų buvo parengta apie septyniolika numerių. Šios leidinio dėka buvo skleidžiamos žinios apie dvasininkų ir kitų tikinčiųjų persekiojimus Lietuvoje, apie jų gyvenimą kitose sovietinėse šalyse. Tarp spaudinio bendradarbių – Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacijos vienuolė Regina Edita Teresiutė, nuo 1973-ųjų prisidėjusi prie Kronikos platinimo bei medžiagos rinkimo, už savo veiklą apdovanota Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžiumi. „Ir bijojom, ir drebėjom, vis tiek ėjom, nes to reikalavo meilė Dievui, meilė bažnyčiai, meilė Tėvynei ir kiekvienam žmogui“, – prisimindama savo išgyvenimus, pabrėžia R. E. Teresiutė SJE.

„LKB kronika“ buvo verčiama į anglų, ispanų bei kitas kalbas ir platinama nepriklausomose Europos bei Amerikos valstybėse.

 

Parengė vyr. bibliotekininkė

Dalia Šimkutė


Paskutinį kartą redaguota: 2019-12-23
Žemaičių dailės muziejus
Biudžetinė įstaiga
Parko g. 1, LT-90113, Plungė
Tel./Faks.: (8 448) 52492
El. paštas: zd.muziejus@gmail.com
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Kodas: 191123113
Muziejaus veikla
Maloniai kviečiame įvertinti Žemaičių
dailės muziejaus teikiamų paslaugų kokybę

Draugaukime